Dni owada w Krakowie

Budowle o wysokości nawet 12 metrów budują termity, na świecie istnieje aż 120 tys. gatunków much, a u motyli zmysł smaku jest umieszczony na tylnych odnóżach! Weź udział w Dniach Owada i dowiedz się więcej!

Pod hasłem „Owady wokół nas”, już po raz piętnasty w dniach od 29 maja do 31 maja w budynku Wydziału Biotechnologii i Ogrodnictwa Uniwersytetu Rolniczego w Krakowie (al. 29 Listopada 54) odbędą się XV Ogólnopolskie Dni Owada. W tym roku odwiedzający będą mogli podziwiać m.in. piernikowe owady oraz świecące skorpiony, a także skosztować produktów z zakresu „owadziej kuchni”!

Co roku impreza gromadzi tłumy odwiedzających. Stałymi elementami Dni Owada są wystawy żywych owadów krajowych i egzotycznych, pajęczaków egzotycznych, owadów drapieżnych, parazytoidów oraz nicieni. Prezentowane są  rośliny i zwierzęta owadożerne, owady preparowane, exlibrisy oraz fotografie o tematyce entomologicznej. Co roku wiele atrakcji czeka także na najmłodszych – wróżby „owadziej wróżki”, „owadzie” tatuaże, pokazy „owadziego” orgiami i wiele innych atrakcji. W tym roku dowiemy się na przykład co owad jada w ogrodzie lub parku?

Przez cały czas trwania imprezy odbywają się kiermasze – produktów pszczelich i sprzętu pszczelarskiego, owadów krajowych i egzotycznych, produktów pszczelich, akcesoriów entomologicznych, literatury o tematyce entomologicznej, ogrodniczej oraz przyrodniczej.

Dniom Owada towarzyszyć będą interesujące wykłady. W Klubie Akademickim „Arka” odbędzie się „Bal Owada”, na którym obowiązują stroje nawiązujące do tematyki entomologicznej.


XV Ogólnopolskie Dni Owada, 29 – 31 maja 2015, godz. 10.00 – 17.00, Wydział Biotechnologii i Ogrodnictwa Uniwersytetu Rolniczego,al. 29 Listopada 54