Dobry klimat dla biznesu

Jest w Polsce takie miejsce, gdzie piękne krajobrazy i czyste powietrze przeplatają się z inkubatorami przedsiębiorczości i innowacyjną gospodarką. Samochodem można tam dotrzeć w kilka godzin z każdego miejsca w kraju. Wiesz już o jakim regionie mowa?
Dobry klimat dla biznesu

Powiew zmian

Tym miejscem są oczywiście Warmia i Mazury, kojarzone dotychczas głównie z turystyką i aktywnym wypoczynkiem. W ostatnich latach region bardzo się rozwinął i coraz więcej dotychczasowych turystów postanawia zostać tu na stałe i skorzystać z licznych możliwości rozkręcenia własnego biznesu. Zmiany najbardziej są widoczne w infrastrukturze transportowej. Zmodernizowano zarówno drogi, jak i transport kolejowy, a od niedawna funkcjonuje międzynarodowe lotnisko. To sprawiło, że Warmia i Mazury znacznie zbliżyły się do innych województw i wywołało nie tylko napływ nowych turystów, ale również dynamiczny rozwój gospodarczy.


Jasno wyznaczony cel

Jednak tym, co najbardziej przyciąga nowe inwestycje są m.in. silnie rozwinięte inteligentne specjalizacje regionu. Władze województwa postanowiły skupić się na rozwoju trzech sektorów: spożywczego, meblarskiego i szeroko pojętej ekonomii wody. Ta ostatnia specjalizacja nie powinna dziwić w regionie zwanym Krainą Tysiąca Jezior. To stąd pochodzą np. luksusowe jachty, które trafiają do odbiorców na całym świecie, czy deski kitesurfingowe doceniane przez najlepszych zawodników. Również meble produkowane na Warmii i Mazurach zdobyły uznanie globalnych odbiorców. Na tle konkurencji wyróżniają się interesującym designem i wyjątkową trwałością.


Biznes i wypoczynek

Oprócz możliwości rozwoju biznesu nowych mieszkańców przyciąga piękno przyrody. Po wyjściu z pracy można napawać się widokami, pływać po jeziorach i w jeziorach, spacerować w lasach, z dala od smogu i zgiełku miast. Czas tu płynie po prostu wolniej, a to rzutuje na zdrowie i dobre samopoczucie mieszkańców. Wszystko to sprawia, że Warmia i Mazury są wymarzonym regionem zarówno do pracy, jak i wypoczynku. 

– Nasza filozofia „Zdrowe życie – czysty zysk” przynosi efekty. Zapraszam na Warmię i Mazury! – namawia marszałek województwa Gustaw Marek Brzezin.

Dowiedz się więcej: www.invest.warmia.mazury.pl
fb/warmia i mazury zdrowe zycie czysty zysk