Emocje prosto do sieci

Znalazłeś sobie wiernego internetowego przyjaciela? Chcesz podzielić się z nim swoimi emocjami? Wystarczy, że założysz na rękę Experience Recorder.

 Wyobraź sobie, że rozmawiasz na czacie ze znajomym, a ten — zamiast opisać słowami, w jakim wspaniałym miejscu się znajduje, wkłada na rękę magiczną rękawiczkę, a na twoim ekranie pojawia się to, co właśnie widzi i słyszy twój rozmówca. Niewiarygodne, ale wykonalne, bynajmniej nie za pomocą zwykłej kamery internetowej. Niedawno pewna młoda włoska projektantka wymyśliła rękawiczkę, za pomocą której wirtualni rozmówcy mogą przekazywać sobie nawzajem swoje emocje.

Projektantka Valeria Fuso postanowiła pomóc internautom, będącym członkami wirtualnych społeczności, którzy chcieliby rejestrować każdą chwilę i każde zdarzenie ze swojego życia, a następnie przekazywać je bezpośrednio do sieci. Urządzenie noszone na dłoni niczym zwykła rękawiczka mierzy temperaturę naszego ciała, przekazuje widziane przez nas obrazy i słyszane dźwięki. Rękawiczka wyposażona w czujniki ruchu, termometry a nawet w aparat fotograficzny i kamerę wideo z dyktafonem może funkcjonować w dwóch trybach: automatycznym i manualnym. Tryb automatyczny pracuje na bazie nieznanego bliżej algorytmu. Experience Recorder sam wybiera, jaką informację należy odebrać i zarejestrować, nie pozwalając umknąć w zapomnienie żadnej pięknej chwili naszego życia. W trybie manualnym oddzielne funkcje aktywowane są przez umieszczone na palcach czujniki. Zebrane w ciągu dnia dane można wieczorem przesłać na swój internetowy blog. 

W prototypie innowacyjnej rękawiczki przewidziana jest możliwość wyjścia w sieć za pomocą laptopa. Trzeba go będzie prawdopodobnie nosić ze sobą, podobnie jak rękawiczkę. Najważniejsza jest jednak możliwość błyskawicznego samodzielnego dostępu do sieci za pomocą Wi-Fi. Dane uzyskane w określonym odstępnie czasu — zdjęcia, filmy wideo, dźwięki, które słyszymy, temperatura ciała i inne dowody naszych emocji — są przesyłane do blogu. Aby nasi przyjaciele w sieci zobaczyli to, co zobaczyliśmy i my, wystarczy złożyć zaopatrzoną w rękawiczkę rękę w odpowiedni sposób i przyłożyć zrobione z niej okienko do oka. W blogu będzie można znaleźć dane związane z temperaturą ciała właściciela rękawiczki, a także w chronologicznym porządku zobaczyć dokładnie to samo, co widział właściciel. JSL

źródło: www.coroflot.com