Google naprawia jeden z bardziej uciążliwych błędów Androida 14

Stabilna wersja Androida 14 już została udostępniona, choć na razie jedynie dla smartfonów Pixel i niektórych modeli pozostałych producentów. Xiaomi i Samsung już wydali aktualizację dla swoich flagowców, a pozostałe firmy intensywnie pracują nad wdrożeniem nowego systemu. W tym czasie Google poprawia błędy, na które natrafili ci użytkownicy, którzy już mogą korzystać z „czternastki”.
Google naprawia jeden z bardziej uciążliwych błędów Androida 14

Pomimo długich miesięcy testowania i wielu wersji beta, które przed premierą stabilnej wersji trafiły w ręce użytkowników, Android 14 nadal może mieć kilka błędów. Na jeden z nich skarżą się przede wszystkim posiadacze smartfonów giganta z Mountain View, co oczywiście nie dziwi, bo jak na razie tylko Google zaktualizował prawie wszystkie kwalifikujące się do uaktualnienia Pixele. Pozostali producenci – tacy jak Samsung czy Xiaomi – dopiero zaczęli udostępniać aktualizację, podczas gdy pozostali wciąż nad tym pracują. Na jaki więc błąd skarżyli się ci, którzy mogą już korzystać z nowego Androida?

Czytaj też: Apple obiecuje prywatność i bezpieczeństwo iPhone’ów, ale w przypadku tej funkcji mocno nakłamał

Posiadacze Pixeli już od dłuższego czasu borykali się z problemami z dostępem do pamięci w systemie Android 14, ale Google w końcu to naprawił

Z tego, co wiadomo, usterka występuje w przypadku Pixela 6 i nowszych modeli, które mają wiele profili na telefonie z najnowszym Androidem 14. Smartfony z profilami „użytkownicy, goście, profile z ograniczeniami i użytkownicy dzieci” bez zalogowanych kont Google w głównym profilu użytkownika lub profilu służbowym mogą nie mieć dostępu do pamięci multimedialnej. Choć wydaje się, że to dość skrajne warunki dla wystąpienia tego problemu, w rzeczywistości dotyczył on całkiem sporej liczby użytkowników. Zwłaszcza że mógł on prowadzić do jeszcze gorszych komplikacji.

Czytaj też: Apple przyznaje – iPhone’y 15 mają problem z bezprzewodowym ładowaniem w samochodach. Ale na poprawkę trzeba jeszcze poczekać

W zależności od urządzenia ten problem może spowodować, że główny użytkownik nie będzie mógł uzyskać dostępu do pamięci multimedialnej. Alternatywnie problemem może być ponowne uruchomienie urządzenia z komunikatem „Przywracanie danych fabrycznych”. Jeśli wiadomość zostanie zaakceptowana, dane, których kopia zapasowa nie została utworzona, mogą zostać utracone, a w przypadku odrzucenia urządzenie wielokrotnie uruchamia się ponownie i pojawia się komunikat „Pixel się uruchamia” tłumaczy Google.

Czytaj też: Najnowsza aktualizacja Apple Watch zmieni Twój sposób interakcji z zegarkiem

Odpowiednia aktualizacja systemu Google Play została już udostępniona, więc po jej instalacji problem powinien zniknąć. Posiadacze Pixeli mogą znaleźć ją, wchodząc w Ustawienia > Bezpieczeństwo i prywatność > System i aktualizacja > System Google Play. Dzięki tej poprawce nie ma już konieczności przywracania ustawień fabrycznych, co jest zdecydowanie dobrą wiadomością.