Google Translate przełoży rozmowę w czasie rzeczywistym

Nowa wersja aplikacji Google Translate umożliwi zrozumienie komunikatów w obcych językach, nieważne czy są one napisane czy wypowiedziane na głos.

Nowa wersja aplikacji zostanie wzbogacona o dwie ciekawe funkcjonalności. Obie w pewnym zakresie były już dostępne we wcześniejszych wersjach, jednak tym razem ich działanie będzie znacznie usprawnione. Nową wersję aplikacji będzie może wykorzystywać do tłumaczenia napisów w językach obcych. Taka funkcja przyda się przede wszystkim podczas zagranicznych podróży. W obcych miejscach świata w mgnieniu oka pozwoli zrozumieć wszystkie napotkane znaki, sygnały i komunikaty.

Druga nowa funkcja aplikacji to tłumaczenie mowy w czasie rzeczywistym. Oznacza to, że aplikacja pomoże w rozmowie z osobą, która posługuje się zupełnie innym językiem. Wystarczy wybrać odpowiednie języki – swój oraz rozmówcy, a następnie we właściwych momentach wciskać znak mikrofonu na ekranie. Jak to działa? Zobacz filmik: 

W lipcu 2014 rozwój takiej funkcjonalności zapowiedział Skype [Czytaj więcej: SKYPE CHCE PRZEŁAMAĆ BARIERY JĘZYKOWE]. Jak widać firma Google nie chce zostawać w tyle i stale pracuje nad udoskonaleniem własnego translatora.

Google zapowiada, że aplikacja będzie dostępna w ciągu kilku dni. Będą z niej mogli korzystać użytkownicy smartfonów z systemem Android oraz IOS.