HISTORY zaprasza na fascynującą lekcję historii

Kanał HISTORY w weekend 28 i 29 maja 2011 roku odwiedzi Warszawę w ramach europejskiej trasy promocyjnej, przybliżającej widzom historię świata.

Pod Pałacem Kultury i Nauki od strony Kinoteki dla wszystkich dostępny będzie HISTORY truck – w pełni interaktywne kino na kółkach wyposażone w najnowocześniejsze ekrany, komputery oraz gry. Partnerem wydarzenia jest UPC Polska.

Aktywne zajęcia dla całej rodziny przybliżą historię w wyjątkowy i zabawny sposób.W ciężarówce o rozmiarach 16 x 7 metrów odwiedzający będą mogli odbyć podróż śladami historii, poczynając od okresu jurajskiego po czasy współczesne za pomocą zajęć interaktywnych, gier wideo, projekcji oraz symulacji wirtualnych.Tuż obok ciężarówki zostanie zorganizowane kino 3D, w którym będzie wyświetlany odcinek serialu „Wszechświat – Siedem Cudów Układu Słonecznego”.Truck będzie otwarty od 11:00 do 20:00, a wstęp jest darmowy.

Trasa nosi nazwę „HISTORY w drodze”, a rozpoczęła się 21 marca br. w Bilbao w Hiszpanii. Do tej pory ciężarówka odwiedziła m.in. takie miasta jak Barcelona, Lizbona i Madryt. Pojazd przemierza Europę, oferując różne zajęcia interaktywne dające okazję do eksperymentowania, podróży w czasie i „dotknięcia” historii. Wnętrze pojazdu, które pomieści 50 osób, zostało podzielone na dwie części. W jednej odbywają się zajęcia interaktywne, które umożliwiają odwiedzającym poznanie historii świata. Druga część składa się z różnych sekcji, które ilustrują ofertę programową kanału. HISTORY udostępni również namiot z kinem 3D, gdzie będzie wyświetlany film dokumentalny „Siedem Cudów Układu Słonecznego” z serii „Wszechświat”.

W ciężarówce wyposażonej w sprzęt komputerowy, ekrany multimedialne i technologię 3D będzie można zgłębić tajemnice dziejów, odbyć podróż wirtualną przez las jurajski, poznać zwierzęta prehistoryczne i przebrać się w odzież z różnych epok, np. w zbroję. Dodatkowo, dzięki ekranom dotykowym odwiedzający będą mogli odbyć spacer po Koloseum w Rzymie, wejść na Wieżę Eiffla czy zwiedzić piramidy egipskie.

W ciężarówce na ośmiu ekranach będą wyświetlane filmy i zdjęcia związane z ofertą programową kanału HISTORY. Dostępne będą następujące sekcje:

Historia naturalna (Wszechświat, Jak powstała Ziemia)Historia starożytna (Starożytne odkrycia, Starcie bogów)Historia wojenna (Drapieżniki przestworzy, Bitwy starożytności)Technologie (Cuda współczesności, Najbardziej niesamowite lotniska w historii)Prawdziwe życie (Gwiazdy lombardu, Na lodowym szlaku)Historia współczesna (JFK – 3 strzały, które zmieniły Amerykę, Katastrofa lotnicza w Andach)Tajemnice historii (Starożytni kosmici, Efekt Nostradamusa)Osobliwości i nasza historia (Świat po apokalipsie, Ameryka: Historia USA)

Wszystkie atrakcje będą darmowe i można będzie wziąć w nich udział 28 i 29 maja od 11:00 do 20:00.

Więcej:historia