Huawei Band 9 zalicza premierę. Na pokładzie sporo ulepszeń

Huawei wprowadził właśnie na chiński rynek kolejną generację swojej sportowej opaski. Band 9 łączy w sobie lekką konstrukcję oraz pełen pakiet nowoczesnych funkcji monitorowania stanu zdrowia. Przyjrzyjmy się wszystkiemu, co ta opaska ma do zaoferowania.
Huawei Band 9 zalicza premierę. Na pokładzie sporo ulepszeń

Chińska premiera Huawei Band 9

 Tak, jak w poprzednich generacjach, najnowszy Huawei band 9 pozostał przy prostokątnej konstrukcji z lekko zaokrąglonymi rogami i bocznym fizycznym przyciskiem. Tutaj zmieniło się niewiele i dobrze, bo projektu, który podoba się klientom, nie ma co ruszać, wystarczą tylko drobne ulepszenia. Cała konstrukcja jest bardzo lekka, bo waży zaledwie 14 gramów i ma 8,9 mm grubości. Oczywiście po dodaniu paska waga się nieco większa, ale też nie ma się co martwić, że będziemy jakoś mocno odczuwać ten ciężar. Urządzenie jest też wodoszczelne do 5 ATM.

Czytaj też: Google idzie na ugodę. Usunie gromadzone dane

Do dyspozycji użytkownika został oddany 1,47-calowy ekran AMOLED o rozdzielczości 194 x 368 pikseli (282 ppi), z obsługą funkcji Always-On Display. Na pokładzie znalazła się bardzo pojemna bateria, która przy typowym użytkowaniu ma wytrzymać 14 dni, natomiast przy intensywnym – 9 dni. Pełne naładowanie opaski zajmuje z kolei 45 minut i tradycyjnie odbywa się przez magnetyczne piny.

Huawei band 9 został wyposażony w ponad 100 trybów sportowych, z których na pewno skorzystają wszyscy miłośnicy aktywności, zwłaszcza że za oknami mamy coraz lepszą pogodę. Nie brakuje również funkcji skoncentrowanych na monitorowaniu stanu naszego organizmu i samopoczucia. TrueSleep 4.0 skupia się na szczegółowej analizie snu, czujnik PPG na monitorowaniu zdrowia serca, a TruRelax na zarządzeniu stresem. Nie zabrakło też śledzenia cyklu, natlenienia krwi oraz nowego dziwięcioosiowego sensora, który dokładnie mierzy parametry pływania i codzienną aktywność.

Czytaj też: Za długie maile? Gmail podsumuje ich treść, żebyś nie musiał się męczyć

Opaska łączy się ze smartfonem za pomocą Bluetooth 5.3 i jest kompatybilna nie tylko ze smartfonami Huawei, ale wszystkimi urządzeniami z systemem Android 9.0 i nowszym, a także iPhone’ami działającymi pod kontrolą iOS 11 i nowszym. Huawei Band 9 dostępny jest w kolorach białym, różowym, srebrnym, czarnym i szarym. Producent oferuje też paski z fluoroelastomeru w różnych kolorach oraz granatowy pasek z nylonu – w zależności od wybranego wariantu.

Co ciekawe, Huawei band 9 zadebiutował już w zeszłym miesiący w Malezji i dopiero teraz pojawił się w Chinach. Możliwe, że to początek rozszerzania dostępności tej opaski i za jakiś czas urządzenie pojawi się również w Polsce. Jego cena na rodzimym rynku wynosi 269 juanów, czyli około 150 złotych. Oczywiście w naszym kraju kwota ta będzie odpowiednio wyższa, bo dojdą do tego różne podatki i inne opłaty.