Huawei zapowiada kolejną premierę smartfonów. Wiemy, kiedy zadebiutuje seria Huawei Enjoy 70

Jak zwykle najwięcej się mówi o smartfonach Huawei w kontekście flagowych serii P i Mate, ale nie można zapominać, że producent ma w ofercie także inne, może mnie widowiskowe, jednak wciąż interesujące linie. Oprócz zachwycających wyglądem modeli nova jest też seria Enjoy, która wkrótce doczeka się powiększenia.
Huawei Enjoy 60

Huawei Enjoy 60

Nowe smartfony Huawei Enjoy 70 zadebiutują już na dniach

Huawei nie raz pokazał, że jeśli chodzi o wygląd smartfonów, to zdecydowanie zna się na rzeczy. Widać to jednak nie tylko na przykładzie flagowców, bo pięknym designem mogą pochwalić się również modele z niższej półki. Seria nova z każdą kolejną generacją zachwyca swoim projektem, ale także tańsza linia Enjoy ma w tej kwestii coś do powiedzenia. Nadchodzący smartfony Enjoy 70 będą bowiem prezentować się niczym flagowce, bo konstrukcja mocno nawiązuje do serii P60, przynajmniej w modelu podstawowym. Mamy więc prostokątną wyspę aparatu z jednym dużym sensorem na środku i mniejszym umieszczonym ponad nim. Nie brakuje również lampy błyskowej LED. Model Pro dostanie natomiast spory, okrągły moduł.

Czytaj też: Xiaomi prezentuje nowego smartwatcha. Redmi Watch 4 imponuje czasem pracy

Na udostępnionych plakatach widać, że smartfony dostaną dość płaską konstrukcję z zaokrąglonymi rogami i płaskimi ramkami. Całość prezentuje się naprawdę świetnie i jeśli mielibyśmy oceniać te modele tylko na podstawie wyglądu, zdecydowanie umieścilibyśmy je przynajmniej na średniej półce. Tymczasem to przykład typowych budżetowców, co zresztą widać po specyfikacji.

Czytaj też: Huawei szykuje kolejne flagowce. Seria P70 zapowiada się interesująco

Model podstawowy zostanie wyposażony w 6,75-calowy ekran LCD o rozdzielczości 720p. Enjoy 70 Pro dostanie natomiast nieco większy, bo 6,8-calowy wyświetlacz, ale w obu przypadkach będzie to panel LCD. Droższy model będzie mógł jednak pochwalić się rozdzielczością 1080p. Huawei postawi w tych urządzeniach na dość stare procesory. Enjoy 70 napędzi leciwy Kirin 710a, natomiast Pro dostanie Snapdragona 680, oczywiście obsługującego jedynie sieć 4G.

Sporą zaletą nowych modeli będą akumulatory. Podstawowy Enjoy 70 dostanie bowiem ogniwo o pojemności aż 6000 mAh z ładowaniem 22,5 W, natomiast Enjoy 70 Pro – 5000 mAh, ale za to ładowane z mocą 40 W. Co do aparatów, na razie wiadomo jedynie, że Huawei postawi na 50-megapikselowy aparat główny w tym tańszym ze smartfonów, podczas gdy droższy dostanie aparat 108 Mpix.

Czytaj też: Nowości od Samsunga. Do Polski wkraczają nowe tablety Galaxy Tab A9

Na poznanie pełnej specyfikacji nie będziemy musieli długo czekać. Huawei zapowiedział premierę na 5 grudnia, więc to już za kilka dni. Nie ma się co jednak spodziewać globalnej premiery. Poprzednie generacje były dostępne tylko w Chinach i zapewne tak samo będzie tym razem.