Oto największy wycieczkowiec świata. Jakie atrakcje czekają na pasażerów Icon of the Seas?

W 2024 roku na szerokie wody wypłynie największy wycieczkowiec świata, na pokładzie którego znajdzie się między innymi plaża, park wodny, liczne lokale gastronomiczne i miejsca dla tysięcy osób.
Oto największy wycieczkowiec świata. Jakie atrakcje czekają na pasażerów Icon of the Seas?

Ludzi na pokładzie ma być maksymalnie nawet dziesięć tysięcy. Dla porównania, na pokładzie słynnego Titanica znajdowało się około 2200 osób – rzecz jasna nie życzymy sobie, aby doszło do powtórki z historii, jaka wiąże się z ikonicznym transatlantykiem.

Czytaj też: 10 najwyższych budynków świata. Polska też się ma czym pochwalić, ale w innej kategorii

Co ciekawe, do obsługi Icon of the Seas oraz wszystkich tamtejszych atrakcji potrzeba będzie tak wielu osób, że będą one stanowiły mniej więcej 1/4 wszystkich ludzi przebywających na statku przy maksymalnym obłożeniu.

Wycieczkowiec Icon of the Seas ma pomieścić około 10 000 osób

Z każdym nowym statkiem podnosimy poprzeczkę w branży turystycznej, jednocześnie wzbogacając to, co nasi goście znają i kochają. Od momentu wejścia na pokład każde doświadczenie jest specjalnie zaprojektowane, aby zapewnić im najlepsze wakacje w dowolnym miejscu na lądzie i na morzu. Z Icon of the Seas, przenieśliśmy to na nowy poziom i stworzyliśmy najlepsze rodzinne wakacje.opisuje Jason Liberty, dyrektor generalny Royal Caribbean Group

Na miejscu znajdzie się między innymi pięć nowych dzielnic tematycznych, nazwanych kolejno Thrill Island, Chill Island, Surfside, The Hideaway i AquaDome. Wiemy również, że największy wycieczkowiec świata ma pływać przez cały rok, choć jak na razie nie ujawniono wszystkich szczegółów na jego temat. Na zakończenie budowy tego statku przyjdzie nam poczekać do końca 2023 roku.

Czytaj też: Ten samochód elektryczny rozpędzi się do 100 km/h dosłownie w mig! Nagranie ukazuje, jak szybko to robi

Wśród atrakcji czekających na gości znajdą się również restauracje, bary i pokazy wodne. Intrygująco brzmi projekt podwieszanego basenu otoczonego wielopoziomowym tarasem słonecznym z jacuzzi czy siedem basenów oferujących różnorodną tematykę. Dla spragnionych wrażeń z pewnością idealnym miejscem będzie park linowy i możliwość zjazdu ze zjeżdżali o nachyleniu wynoszącym 66 stopni.