IMAX: „DZIKIE Z NATURY” już na Blu-Ray3D, Blu-Ray i DVD

„Dzikie z Natury” to kolejna produkcja spod znaku IMAX. Przed nami około czterdziestu minut fascynujących, trójwymiarowych krajobrazów oraz spotkanie z ekologicznymi problemami współczesnego świata. Weź udział w konkursie i wygraj film na DVD “Dzikie z natury” i książkę “Szympansy z azylu Fauna”!

„Dzikie z Natury” to niezapomniana podróż po najpiękniejszych zakątkach ziemi. Odkryj dziki świat przyrody w niesamowitej technologii 3D i poznaj jego wspaniałych, małych bohaterów!

Zdobywca Nagrody Akademii Morgan Freeman jako narrator w filmie  „Dzikie z Natury” (w polskiej wersji językowej Wiktor Zborowski) opowiada wspaniałą historię o miłości i poświęceniu dla ratowania innych cierpiących istot. W towarzystwie światowej sławy naukowców, film przeniesie nas w bujne deszczowe lasy Borneo oraz na kenijską sawannę, gdzie pomożemy młodym słoniom i orangutanom w powrocie na łono natury.

Obraz w niezwykle poruszający sposób przedstawia działania osób, dla których los dzikich zwierząt nie jest obojętny. Ukazuje też proces wychowania młodych, osieroconych orangutanów i słoni, które dzięki troskliwej opiece i niesamowitym zabawom, szczęśliwie dorastają i uczą się żyć na wolności. Film pomaga dostrzec również jak bardzo zwierzęta przypominają ludzi: lubią zabawę i towarzystwo innych, cieszą się, smucą. Mają własne osobowości i problemy. Podejrzenie tych cudów natury w trójwymiarze, to naprawdę niezwykłe przeżycie, a wszystko to za sprawą najnowocześniejszej technologii IMAX 3D!

W filmie występują światowej sławy ekolodzy i naukowcy, którzy poświęcili wiele lat życia dla ratowania  niewinnych istot. Zobaczymy między innymi Dr Dame Daphne Sheldrick, wdowę po Davidzie Sheldricku, jednym z największych autorytetów w Afryce, założycielu Warden z Tsavo East National Park w Keni. Prowadzi ona fundację David Sheldrick Wildwife Trust i opiekuje się małymi słoniątkami, nosorożcami i innymi gatunkami zwierząt od czasu, gdy w połowie lat osiemdziesiątych pod jej opiekę trafiło pierwsze osierocone zwierzę. W tej niezwykłej podróży towarzyszyć nam będzie również Dr Biruté Mary Galdikas, uważana za jednego z najwybitniejszych naukowców badających życie naczelnych. Galdikas jest prezesem fundacji Orangutan International. Zajmuje się też ochroną lasów deszczowych. Jej starania na rzecz ekologi zostały docenione wieloma nagrodami.

„MA WSZYSTKO, CO POWINIEN MIEĆ FILM FAMILIJNY: JEST WZRUSZAJĄCY, ZABAWNY, INSPIRUJĄCY”  – Neil Minow, Chicago Sun-Times

Reżyserem filmu jest David Lickley. Zamiłowania historią naturalną i ochroną przyrody są bardzo widoczne w jego filmach. Na swoim koncie ma ponad 30 filmów fabularnych i dokumentalnych o charakterze naukowym. Dzięki możliwościom kina IMAX filmy przyrodnicze mogą stanowić niezapomnianą rozrywkę i trafiać ze swoim przesłaniem do szerokiej publiczności. Lickley obecnie pracuje nad nowymi projektami IMAX, w tym „Polar Quest”, „Penguins Max 3D” i „Wild China – Land of the Panda”.