Nadchodzący Infinix GT 20 Pro zdradza swój wygląd. Szykuje się kolejny gamingowy smartfon

Infinix to marka kojarząca się nam raczej z modelami budżetowymi, a takowe zwykle nie są warte jakiejś większej uwagi. Jednak nadchodzący Infinix GT 20 Pro będzie trochę inny, zwłaszcza pod względem wyglądu.
Nadchodzący Infinix GT 20 Pro zdradza swój wygląd. Szykuje się kolejny gamingowy smartfon

Co zaoferuje Infinix GT 20 Pro?

Na design smartfonów Infinix naprawdę trudno jest narzekać, bo nawet najtańsze modele w ofercie producenta prezentują się bardzo dobrze i wyróżniają się, zwłaszcza w swojej półce cenowej. Nadchodzący Infinix GT 20 Pro na pewno pod tym względem nie będzie odstawał od reszty – wręcz przeciwnie, trudno będzie przejść obok niego obojętnie, a to wszystko z powodu futurystycznego wyglądu, znanego nam już z poprzednika.

Czytaj też: Apple Watch Series 10 może przejść prawdziwą metamorfozę. Szykują się duże zmiany

Źródło: GSMArena

Jak możecie zauważyć na szkicach projektowych, mamy tu sporo elementów, które wprowadzono w GT 10 Pro, takie jak pięciokątna wyspa aparatów, potrójny moduł z lampą LED oraz plecki wyglądające trochę na przezroczyste. Od razu widać, że będzie to smartfon gamingowy i takie też rozwiązania znajdą się na jego pokładzie, począwszy od podwójnego chipsetu. Zgodnie z informacjami, jeden układ ma obsługiwać wyświetlacz, a przede wszystkim częstotliwość odświeżania obrazu w grach do 120 Hz. Drugi natomiast będzie odpowiedzialny za zapewnienie lepszej efektywności i wydajności.

Czytaj też: Nothing integruje swoje smartfony z ChatGPT. Wystarczy zainstalować najnowszą aktualizację

Jednym z wykorzystanych układów ma być Dimensity 8200, co potwierdził nam benchmark. Procesor ten będzie sparowany z maksymalnie 12 GB pamięci RAM. W sieci pojawiło się też zdjęcie dość pokaźnej komory parowej, której zadaniem będzie zapewnienie stabilnej pracy pod obciążeniem oraz utrzymanie optymalnych temperatur. Wiadomo również, że smartfon będzie mógł pochwalić się akumulatorem o pojemności 5000 mAh z szybkim ładowaniem z mocą 45 W.

Źródło: GSMArena

Czytaj też: Xiaomi 11T Pro w końcu dostaje długo wyczekiwaną aktualizację

Baza Geekbench wspomniała też, że nadchodzący Infinix GT 20 Pro będzie oferował 256 GB pamięci masowej i trafi na rynek z Androidem 14, co akurat nie jest już niczym dziwnym. Wciąż brakuje nam szczegółów na temat ekranu oraz aparatów, ale na szczęście na ich poznanie nie będziemy musieli długo czekać. Premiera tego modelu zaplanowana została na 28 kwietnia, kiedy to na wydarzeniu w Riyadzie w Arabii Saudyjskiej Infinix pokaże też swój pierwszy laptop do gier.