Infoshare 2023 już w maju

Znamy listę ekspertów, którzy podczas konferencji Infoshare omówią zagadnienia dotyczące m.in. AI w biznesie, trendów technologicznych zmieniających świat i wyzwań etycznych związanych z rozwojem sztucznej inteligencji. W trakcie dwóch dni – 24 i 25 maja – blisko 200 prelegentów z całego świata podzieli się wiedzą aż na 9 scenach największej w CEE konferencji poświęconej nowym technologiom, biznesowi i startupom.
Infoshare 2023 już w maju

Konferencja Infoshare to największe wydarzenie technologiczne w regionie CEE, łączące najnowsze rozwiązania technologiczne z biznesem. Co roku biorą w nim udział tysiące uczestników, w tym startupy, inwestorzy, przedstawiciele korporacji, programiści i marketerzy. W 2023 roku konferencja Infoshare odbędzie się w dniach 24-25 maja w gdańskim Amber Expo. Tegoroczna edycja to aż 9 scen tematycznych, blisko 200 czołowych prelegentów z całego świata, innowacyjne firmy i rozwiązania prezentowane w strefie Expo, a także aż 6 imprez towarzyszących, będących okazją do biznesowego networkingu. Podczas Infoshare 2023 poznamy również zwycięzców Startup Contest, na których czeka 30 tys. euro w gotówce i udział w InCredibles – programie akceleracyjnym Sebastiana Kulczyka.

AI: biznes, etyka i bezpieczeństwo

Jednym z głównych tematów tegorocznej edycji Infoshare będzie sztuczna inteligencja. O jej wykorzystaniu w biznesie, nadziejach i wyzwaniach oraz kulisach gospodarki opartej na AI, opowie Paweł Czech, założyciel NewNative.ai. Dr Zachary Goldberg, badacz i ekspert w dziedzinie etyki w technologii obali mit etyki jako przeszkody we wdrażaniu rozwiązań technologicznych i pokaże, jak wspierać innowacje. Z kolei Phaedra Boinodiris, liderka praktyk w dziedzinie AI w IBM Trust, poruszy holistyczne rozwiązania, które firmy oraz praktycy powinni wdrożyć, żeby tworzyć odpowiedzialne AI.

Sztuczna inteligencja będzie omówiona również w kontekście bezpieczeństwa. Mathis Hammel, specjalista w dziedzinie cyberbezpieczeństwa i algorytmów, opowie o wykrywaczu deepfake’ów tworzonych przez AI i sprawdzaniu autentyczności zdjęć. Z kolei badacz danych Serg Masís wyjaśni, co można zrobić, aby sztuczna inteligencja była bardziej godna zaufania.

Przyszłość człowieka 3.0

Na konferencji pojawi się również jeden z najważniejszych myślicieli branży technologicznej Benedict Evans, który omówi znaczenie metaverse dla branży mobile i ludzkości. Sergey Jakimov, założyciel LongeVC, wyjaśni dlaczego Blockchain, Web3 i AI odgrywają kluczową rolę w zapewnieniu dobrobytu ludziom i powinny być traktowane priorytetowo. Hashem Al-Ghaili, biotechnolog i popularyzator nauki, który zgromadził na Facebooku ponad 33 miliony fanów, zdradzi kulisy projektu sztucznych macic EctoLife.

Umacniająca się rola pozytywnego wpływu w biznesie

Michał Piosik, współzałożyciel akceleratora foodtech.ac, udowodni, dlaczego to FoodTech ocali świat. Wojciech Mróz, współzałożyciel ImpactAngels.pl, obali mity związane z impact investing, a Sarah Drinkwater, anioł biznesu, przybliży przykłady odpowiedzialnego inwestowania.

Nie zabraknie też prelekcji o prowadzeniu i skalowaniu biznesu. Opowie o nich m.in. Verne Harnish, założyciel Organizacji Przedsiębiorców EO i autor licznych bestsellerów, w tym nagradzanego podręcznika Scaling Up. Na scenie zobaczymy też Mateusza Kusznierewicza, który w roli przedsiębiorcy i coacha wyjaśni, jak kierować firmą w obliczu burzliwych warunków rynkowych.

Infoshare 2023: tu spotyka się biznes

Infoshare 2023 to nie tylko prelekcje nt. przyszłości technologii. To miejsce, gdzie spotykają się inwestorzy, startupy i biznes. Swoje uczestnictwo zapowiedzieli już przedstawiciele takich firm, jak: PKO BP, Mercedes oraz ING Hubs Poland, a także międzynarodowi inwestorzy. Wśród nich m.in, 10X Founders, Flashpoint VC, 500 Emerging Europe. To z nimi będą mogły spotkać się obecne na konferencji startupy.

A okazji do wymiany kontaktów i rozmów będzie całe mnóstwo. Startupy będą mogły zaprezentować swoje pomysły w strefie Startup Expo zarówno na miejscu, jak i online, a także w internetowej bazie dostępnej dla inwestorów. Obie strony zyskają też dostęp do dedykowanego narzędzia do networkingu – Matchmaking. W 2022 roku dzięki temu narzędziu odbyło się 1505 spotkań, a ponad 80% startupów obecnych na wydarzeniu deklaruje, że to właśnie na Infoshare spotkało potencjalnego inwestora i rozpoczęło rozmowy.

Podczas wydarzenia, odbędzie się również finał Startup Contest. Tegoroczna edycja konkursu wyłoni najlepsze projekty Tech4Good, do których łącznie trafi 30 tysięcy euro w gotówce od Miasta Gdańska.

– Chcemy, żeby Gdańsk stanowił naturalną bazę dla przedsiębiorców, pozwalając im właśnie tutaj rozwinąć żagle, dlatego jako samorząd już od 10 lat wspieramy konkurs dla najlepszych i najbardziej przełomowych inicjatyw – mówi Aleksandra Dulkiewicz, Prezydent Miasta Gdańska.

Okazją do nawiązania kontaktów biznesowych i networkingu będą również liczne imprezy towarzyszące konferencji, m.in. Before i After Party, Great Networking Party z koncertem na żywo a także Sunset Leaders’ Boat Trip. Dostęp do wydarzeń podczas tegorocznego Infoshare zapewnią skrojone do potrzeb poszczególnych uczestników wejściówki. Szczegóły dotyczące biletów dostępne są na stronie Organizatora.

Partnerem wydarzenia jest Live more. Pomerania.

Lokowanie produktu