Jak odnajdziemy się w społeczeństwie przyszłości? [AUDYCJA]

Zapraszam do słuchania audycji “Człowiek 2.0” w TOK FM. W najbliższą sobotę po godz. 14:40 i 15:40 porozmawiamy o tym, jakie zmiany czekają społeczeństwo, w którym żyjemy.
Jak odnajdziemy się w społeczeństwie przyszłości? [AUDYCJA]

Kiedy zastanawiamy się nad zmianami, jakie za sprawą technologii zachodzą w naszym życiu często zwracamy uwagę na rzeczy tyleż spektakularne, co mało znaczące. To, że robot otrzymuje obywatelstwo jakiegoś kraju nie oznacza, że mamy do czynienia ze zmianą podejścia do maszyn. To, że algorytm wygrywa z mistrzami chińskiej gry go nie oznacza, że mamy do czynienia ze sztuczną inteligencją podobną do naszej. Zmiany społeczne i prawne zachodzą dość powoli, a na dodatek obecne modele społeczeństwa i obowiązujące przepisy mogą wpływać na kierunki i szybkość rozwoju technologii.

Czy wiemy, jak zmieni się społeczeństwo? I jak my, ludzie, będziemy funkcjonować w świecie, w którym będzie coraz więcej robotów, algorytmów i organizmów modyfikowanych genetycznie? O tym opowie mój gość w studiu TOK FM – prof. Dariusz Jemielniak z Akademii Leona Koźmińskiego.

Przy okazji polecam archiwalne odcinki audycji o cywilizacji algorytmów, przyszłości pracy i przyszłości technologii.

Nowego odcinka „Człowieka 2.0” możecie posłuchać 22 września o godz. 14:40 (pierwsza część) i o godz. 15:40 (druga część) na antenie Radia TOK FM. Później będzie dostępny jako podcast na stronie archiwum audycji oraz w aplikacji mobilnej TOK FM. Kompletny spis odcinków znajdziecie na stronie WikiRadia. Zapraszam!