Jak się czegoś skutecznie nauczyć? [AUDYCJA]

Zapraszam do słuchania audycji “Człowiek 2.0” w TOK FM. W najbliższą sobotę po godz. 14:40 i 15:40 porozmawiamy o sprawdzonych metodach uczenia się.
Jak się czegoś skutecznie nauczyć? [AUDYCJA]

Mogłoby się wydawać, że w XXI wieku przyswajanie sobie wiedzy stało się niemodne. Po informacje możemy sięgnąć w każdej chwili. Zamiast obciążać nimi swój mózg, korzystamy z Google’a, Wikipedii itd. Nawet nauka języków obcych zdaje się tracić na znaczeniu, gdy do dyspozycji mamy automatycznych tłumaczy, czasami nawet wbudowanych w słuchawki i tłumaczących ludzką mowę “na żywo”.

Jednak uczenie się wcale nie przestało być nam potrzebne. Raz, że wciąż jest niezbędne w szkole czy na studiach. Dwa, że taki proces to znakomite ćwiczenie dla mózgu. Jak zatem skutecznie się czegoś nauczyć? O tym opowie mój gość w studiu TOK FM: Radek Kotarski, popularyzator wiedzy, autor książki „Włam się do mózgu”. Wywiad z Radkiem możecie przeczytać w najnowszym wydaniu magazynu “Coaching”.

Przy okazji polecam audycje archiwalne o edukacji przyszłości, sposobach ogarniania chaosu, filozofii i kompetencjach cyfrowych.

Nowego odcinka „Człowieka 2.0” możecie posłuchać 18 listopada o godz. 14:40 (pierwsza część) i 15:40 (druga część) na antenie Radia TOK FM. Później będzie dostępny jako podcast na stronie archiwum audycji oraz w aplikacji mobilnej TOK FM. Kompletny spis odcinków znajdziecie na stronie WikiRadia. Zapraszam!