Jakie kompetencje są dziś najbardziej potrzebne, gdy szukamy pracy? [AUDYCJA]

Zapraszam do słuchania mojej audycji na antenie TOK FM w najbliższą sobotę po godz. 20! Porozmawiamy o kompetencjach (także cyfrowych) ważnych dla pracowników i pracodawców.

Temat kompetencji cyfrowych nie jest nowy. Poświęciłem mu już w całości jedną zeszłoroczną audycję, koncentrując się na wynikach badań dotyczących młodych ludzi. Potem rozmawialiśmy o tym, jak może wyglądać nowoczesna edukacja, uwzględniająca twórczo wykorzystanie nowych technologii. A także o zjawisku gryfikacji, dzięki któremu edukacja zyskuje zupełnie nowy, atrakcyjny wymiar.

Jednak kompetencje – a właściwie ich niedobór – dotyczą nie tylko uczniów czy studentów, ale także ludzi dorosłych, pracujących bądź szukających pracy. Jak mają uczyć się korzystania z najnowszych rozwiązań, by ich wiedza była adekwatna do zapotrzebowania rynku? Czy pracujący Polacy dobrze radzą sobie z nowymi technologiami? O tym porozmawiam w czasie audycji „Człowiek 2.0” (w sobotę, 19 kwietnia, parę minut po godz. 20) z moimi gośćmi, którymi będą:

Zobaczcie krótki film o zagadnieniu kompetencji cyfrowych (występuje w nim m.in. dr Jasiewicz):

Audycji możecie posłuchać 19 kwietnia po godz. 20 na antenie Radia TOK FM. Później będzie dostępna jako podcast na stronie archiwum oraz w aplikacji mobilnej TOK FM. Zapraszam!