Każdy ma jakiś talent. Jest sposób, by go odkryć

Wbrew pozorom talentów nie trzeba szukać daleko. Podpowiedzią mogą służyć twoje… uczucia, bo talenty, oprócz tego, że są pomocne, dają też sporo frajdy.
Każdy ma jakiś talent. Jest sposób, by go odkryć

Zgodnie z powyższą wiedzą cały system edukacji powinien polegać na szukaniu w dzieciach ich naj większego potencjału. Podobnie powinno być w firmach, aby pracownicy mogli jak najpełniej korzystać ze swoich mocnych stron. Niestety nie zawsze tak się dzieje. Odpowiedzialność za znalezienie talentów spoczywa przede wszystkim na tobie i od ciebie zależy, jak je wykorzystasz.

Wbrew pozorom talentów nie trzeba szukać daleko. Są zakorzenione w naszej biologii, więc towarzyszą nam właściwie zawsze, trzeba je tylko rozpoznać. Jednym z czynników, które mogą ci w tym pomóc, są twoje uczucia.

Talenty, oprócz tego, że są pomocne, dają ogromne poczucie zadowolenia.  Czynność, do której masz talent, sprawia, że reagujesz na nią w określony sposób, a natychmiast po tej reakcji wraca do ciebie uczucie przyjemności. W związku z tym będziesz tę czynność wykonywał dla samego jej wykonywania, naturalnie wprowadzisz się w stan flow.

By znaleźć swoje talenty, spójrz wstecz i poszukaj w pamięci następujących informacji:

  • Jakiej czynności czy aktywności nauczyłeś się wyjątkowo szybko i łatwo? Może pominąłeś pewne kroki w procesie nauki, ale dodałeś jakieś niuanse, których się wcześniej nie uczyłeś? Jaka czynność w twoim życiu sprawia, że tracisz poczucie czasu? Co robisz najchętniej i z przyjemnością?
    …………………………………………………………………………………………………………………
     
  • Jakie swoje cechy wykorzystujesz podczas tej czynności?
    …………………………………………………………………………………………………………………

Jeżeli nie znajdujesz odpowiedzi na powyższe pytania, zachęcam do próbowania w życiu nowych aktywności i obserwowania siebie. Po pewnym czasie talenty ujawnią się same.

Więcej:talent