Koniec sztuczek. WhatsApp nareszcie ułatwi wysyłanie wiadomości do nieznanych numerów

WhatsApp jest bez wątpienia jednym z najpopularniejszych komunikatorów internetowych na świecie. To jednak nie oznacza, że jest to aplikacja pozbawiona wad. Wręcz przeciwnie, wciąż jest wiele rzeczy, które trzeba ulepszyć i do takich z pewnością można zaliczyć sposób, w jaki możemy (a raczej musimy) kontaktować się z niezapisanymi numerami.
Koniec sztuczek. WhatsApp nareszcie ułatwi wysyłanie wiadomości do nieznanych numerów

WhatsApp pozwoli na łatwiejszy kontakt z nieznanym numerem

Co prawda WhatsApp, podobnie jak inne komunikatory, służy głównie do kontaktów z bliskimi i znajomymi, ale równie często zdarza się, że wykorzystujemy je, by skontaktować się z numerami spoza listy kontaktów. Tymczasowy lub awaryjny kontakt w takich przypadkach wymaga od nas kombinowania. Do tej pory WhatsApp kazał nam albo zapisać numer, albo posługiwać się skrótem wa.me, aby otworzyć nowy czat. O ile w takiej zwykłej sytuacji nie był to jakiś wielki problem, o tyle w sytuacjach awaryjnych mógł narobić sporo problemów, zwłaszcza że nie każdy o tym wiedział.

Czytaj też: Gmail chce, by Twoje maile były bardziej zabezpieczone. Pomoże w tym Ulepszone bezpieczne przeglądanie

W efekcie wielu użytkowników męczyło się z niewygodnymi i uciążliwymi skrótami albo miało listę kontaktów zawaloną niepotrzebnymi numerami, których potem musieli się pozbywać. Było to zwyczajnie niepotrzebne komplikowanie, banalnego przecież, procesu.

Jak donosi serwis WABetaInfo, aplikacja komunikatora na iOS i Androidzie zyskała długo wyczekiwane ulepszenie. Zainicjowanie rozmowy z nowym labo nieznanym numerem będzie teraz bajecznie proste. Nie potrzeba już żadnego kombinowania, bo wystarczy, że wyszukamy numer, z którym chcemy się skontaktować. Oczywiście WhatsApp najpierw sprawdzi, czy nie mamy go zapisanego w kontaktach, a jeśli nic w ten sposób nie znajdzie, wyświetli przycisk inicjujący czat bezpośrednio obok numeru (o ile jego właściciel jest użytkownikiem komunikatora).

Źródło: WABetaInfo

Wprowadzenie tego ulepszenia zdecydowanie ułatwi życie wielu osobom. Meta już rozpoczęła wdrażanie funkcji, choć jeszcze nie u wszystkich użytkowników Androida i iOS jest ona dostępna. To jednak tylko kwestia czasu, aż dotrze do każdego. Warto też upewnić się, czy mamy zainstalowaną najnowszą wersję aplikacji, bo to w niej znalazło się to usprawnienie. Przy okazji takiej nowości warto też przypomnieć, że choć każdy może wysłać do nas wiadomość, to cały czas mamy kontrolę nad tym, jakie elementy naszego profilu mogą zobaczyć inni – by to zweryfikować, warto zajrzeć do ustawień prywatności.

Czytaj też: YouTube z nowym ulepszeniem. Dzięki temu oglądanie filmów będzie przyjemniejsze

A jeśli nie chcemy tego typu kontaktu, zawsze możemy automatycznie wyciszyć nieznanych rozmówców, czyli funkcji, którą WhatsApp ogłosił pod koniec czerwca. Można ją włączyć w sekcji Prywatność”, a następnie wchodząc w „Połączenia”. Tam znajdziemy przełącznik „Wycisz nieznanych rozmówców”. Jest to jedno z tych ulepszeń, które pomoże nam zachować większe bezpieczeństwo w komunikatorze. Funkcja pomoże bowiem „odfiltrować spam, oszustwa i połączenia od nieznanych osób w celu zwiększenia ochrony”.