Konkurs: Poznaj odpowiedzi na najciekawsze pytania!

Ponad 100 ważnych pytań dzieci, na które odpowiadają najbardziej znani naukowcy, pisarze, dziennikarze, lekarze, podróżnicy, kucharze, prezenterzy telewizyjni, alpiniści, sportowcy, muzycy, politycy, iluzjoniści, aktorzy i inni. Weź udział w konkursie i wygraj książkę “Dlaczego… Wielcy odpowiadają na pytania małych”!

Pytania zadawane przez dzieci często bywają zaskakujące. Nawet jeśli kiedyś znaliśmy na nie odpowiedzi – choćby bardzo ogólnikowe – to często już ich nie pamiętamy, przez co odpowiadamy bez zastanowienia, jakby na odczepne. Wyobraźmy sobie, że w takich sytuacjach moglibyśmy zwrócić się o pomoc do światowej sławy ekspertów, którzy wyjaśniliby wszystko w naszym imieniu językiem prostym i zrozumiałym dla dziecka. Taki właśnie zamysł kryje się za tą niezwykłą książką.

Pytania do tej książki ułożyły same dzieci. Rezultat jest zabawny, a zarazem fascynujący. Niektóre pytania były słodkie i zdumiewające, np. “Dlaczego kosmos tak się mieni?”, “Kto jako pierwszy miał zwierzątko domowe?” lub “Czy pszczoła może użądlić inną pszczołę? Inne wydawały się przebiegle trudne: “Jak powstaje elektryczność?” albo “Skąd się wzięły oceany?”. Czasami były jak strzały trafiające w samo sedno najważniejszych problemów filozoficznych: “Dlaczego wybuchają wojny?”, “W jaki sposób się zakochujemy?” lub “Skąd pochodzi dobro?”.

Jak poradzili sobie z tym wyzwaniem światowej klasy eksperci? Cały panel specjalistów wykazał się wspaniałą postawą. I tak: Bear Grylls podjął się trudu wyjaśnienia odżywczych zalet jedzenia robaków. Derren Brown wykorzystał swoje imponujące szare komórki, by odpowiedzieć na pytanie: “Czy jest coś potężniejszego niż ludzki umysł?”. Gordon Ramsey opowiada, jak szefowie kuchni wymyślają przepisy, a David Attenbourough zdradza, czy istnieją jeszcze nieodkryte gatunki zwierząt.

“Dlaczego… Wielcy odpowiadają na pytania małych” to ponad 100 ważnych pytań dzieci, na które odpowiadają najbardziej znani naukowcy, ale też pisarze, dziennikarze, lekarze i inni. Rodzinne czytanie tej książki to okazja to dobrej zabawy, która poszerza nie tylko wiedzę, ale także wyobraźnię!

Autor: praca zbiorowa

Wydawnictwo: Centrum Edukacji Dziecięcej, Wrzesień 2014

ISBN:978-83-271-0032-0

Liczba stron: 320


WYGRAJ KSIĄŻKĘ PT. “Dlaczego… Wielcy odpowiadają na pytania małych”!

Odpowiedz na pytanie konkursowe:

Jakie było najdziwniejsze pytanie, jakie usłyszałeś/łaś i jakiej odpowiedzi na nie udzieliłeś/łaś?

Zwycięzców nagrodzimy jedną z 20 książek pt. “Dlaczego… Wielcy odpowiadają na pytania małych”!

Nagrody otrzymają autorzy najciekawszych odpowiedzi, a listę laureatów opublikujemy w serwisie Focus.pl. Użytkownicy, którzy wygrają, otrzymają od nas wiadomość na podany adres mailowy.

Na odpowiedzi czekamy w dniach 2 – 15 września 2014 roku

Organizatorem konkursu jest Publicat S.A.

Zapoznaj się z regulaminem konkursu


ROZWIĄZANIE KONKURSU – LISTA NAGRODZONYCH:

 1. Anna Chałowska
 2. Katarzyna Kuc
 3. Agnieszka Sałach
 4. Sylwia Baryła
 5. Anna Biczyk
 6. Teresa Krawczyk
 7. Monika Skrzypek
 8. Anita Borowska
 9. Agnieszka Samoląg
 10. Zuzanna Przekop
 11. Wioleta Gosk
 12. Joanna Więcław-Kowalcze
 13. Anna Jaworska
 14. Patrycja Jarnutowska
 15. Aleksandra Kołodziej
 16. Beata Florek
 17. Monika Poniatowska
 18. Tomasz Jeż
 19. Magdalena Walczak
 20. Marta Matusiak

Nagrodzone osoby otrzymają wiadomość od organizatora konkursu – firmy Publicat S.A. 

Dziękujemy za udział w konkursie i gratulujemy wygranej!