Kosmiczne wyzwania

Czy człowiek rzeczywiście może żyć w kosmosie? Odpowiedzi szukaj w nowej serii Discovery Science – Kosmiczne wyzwania.

W Discovery Science już od 9 października nowa seria: Kosmiczne wyzwania (ang. Space Pioneer). Czy człowiek rzeczywiście może żyć w kosmosie? Czy gatunek ludzki może przetrwać na planetach, na których temperatury wahają się od minus 149 aż do plus 427 stopni Celsjusza?  Jak pokonać zabójcze promieniowanie na lodowym księżycu Jowisza i maksymalnie silną grawitację na Merkurym? Odpowiedzi na te i inne  pytania zna jeden człowiek – ceniony fizyk Basil Singer.

Naszej planecie zagrażają liczne niebezpieczeństwa i nie wiadomo, jak długo będziemy mogli korzystać z gościny na Ziemi. Trzeba szukać alternatywnego miejsca do życia i właśnie w tym programie dowiesz się, jakie ciała niebieskie byłyby dla nas najlepszym obiektem przyszłej kolonizacji.

W każdym odcinku programu Kosmiczne wyzwania Basil będzie symulował warunki panujące w odległych światach używając najnowszych technologii i symulacji komputerowych. W ten sposób sprawdzi, czy Merkury, Wenus, Mars, księżyc Saturna Tytan lub któryś z księżyców Jowisza: Kallisto, albo Gliese 581c, mogłyby kiedyś stać się nowym domem ludzkości. Zobaczymy, jak dr Basil Singer wystawia się na działanie skrajnych temperatur, testuje nowoczesne technologie zaprojektowane, aby utrzymać ludzi przy życiu w nieprzyjaznym środowisku, znosi trudne warunki narzucone przez podróż w zerowej grawitacji, a także sprawdza realność wizji naukowców, mających umożliwić ludziom tworzenie siedlisk poza Ziemią.

Po zgromadzeniu potrzebnych informacji opracowuje je w swym centrum przetwarzania danych. W ten sposób tworzy wiedzę, dzięki której przyszli pionierzy kosmosu będą mogli zaplanować udaną podróż do nowej ludzkiej siedziby gdzieś w przestrzeni kosmicznej.

Ten program skłania do myślenia i pozwala wyobrazić sobie przyszłość. 

Emisja kolejnych odcinków Kosmicznych wyzwań: Discovery Science, w piątki o godz. 21:00. h.k.