Lance Armstrong na spowiedzi u Oprah Winfrey

22 października 2012 r. Międzynarodowa Unia Kolarska (UCI) podjęła ostateczną decyzję w sprawie dożywotniego zdyskwalifikowania i pozbawienia Lance’a Armstronga siedmiu zwycięstw w Tour de France. W najbliższy czwartek, po raz pierwszy od tego czasu, kolarz udzieli wywiadu w mediach. Rozmowę przeprowadzi Oprah Winfrey. Emisja jej programu w Polsce odbędzie się w piątek 18 stycznia o godz. 23.00 (część 1) oraz w sobotę 19 stycznia o godz. 23.00 (część 2), na Discovery Channel.

Premiera w Polsce: piątek, 18 stycznia 2013 r., o godz. 23.00 (część 1) oraz sobota 19 stycznia 2013 r. , o godz 23.00 (część 2)
na Discovery Channel

Lance Armstrong przez wiele lat swojej sportowej kariery był uznawany za jednego z najznakomitszych kolarzy na świecie. Wielbicieli i uznania przysporzyła mu dodatkowo mordercza walka, jaką podjął z chorobą nowotworową oraz późniejsze zaangażowanie w zbieranie środków finansowych na badania i walkę z rakiem oraz promocję zdrowego trybu życia. Jego fundacja LIVESTRONG, której symbolem stała się żółta silikonowa opaska noszona przez miliony ludzi na całym świecie, w tym sportowców, aktorów czy celebrytów, zebrała na swoją charytatywną działalność już ponad 470 milionów dolarów.

22 października ten amerykański kolarz szosowy, olimpijczyk, mistrz świata, autor dwóch autobiografii i społecznik, stracił wszystko – zdobyte tytuły, uznanie, a przede wszystkim dobre imię i latami wypracowywany wizerunek. W związku z oskarżeniami musiał także wycofać się z założonej przez siebie fundacji.

Program „Wywiady Oprah Winfrey: Lance Armstrong” będzie zapisem pierwszej rozmowy Lance’a Armstronga z mediami od października 2012 r. Choć do tamtego momentu konsekwentnie zaprzeczał zarzutom o stosowanie niedozwolonych środków dopingowych, podczas wywiadu z Oprah Winfrey po raz pierwszy szczerze ustosunkuje się do stawianych mu zarzutów.

Specjalny odcinek programu „Wywiady Oprah Winfrey” nagrany w domu Armstronga w Austin w stanie Teksas, po raz pierwszy będzie emitowany w czwartek, 17 stycznia jednocześnie w sieci OWN: Oprah Winfrey Network w USA, na Discovery Channel w Wielkiej Brytanii oraz na Discovery Channel i TLC w Norwegii, Danii i Szwecji. Emisja programu „Wywiady Oprah Winfrey: Lance Armstrong” w Polsce odbędzie się już w najbliższy piątek, 18 stycznia o godz. 23.00 (część 1) oraz w sobotę 19 stycznia o godz. 23.00 (część 2) na Discovery Channel.