Idealny sprzęt do prowadzenia wojny na morzu. Gigant w branży pokazał dwa nowe systemy bojowe

Leonardo to jedna z najbardziej rozpoznawalnych firm, które zajmują się zaawansowanymi technologiami na poletku wojskowym. Tyczy się to zwłaszcza sektora morskiego, bo to właśnie tam znajdą użytek dwa nowe systemy bojowe dla okrętów.
Idealny sprzęt do prowadzenia wojny na morzu. Gigant w branży pokazał dwa nowe systemy bojowe

Leonardo Lionfish oraz Hitfist to dwie nowe zdalnie sterowane wieże do prowadzenia wojny

Leonardo pochwalił się dwoma nowymi zdalnie sterowanymi wieżyczkami o nazwie Lionfish 30 oraz Hitfist 30 UL, które integrują nowy 30-mm system broni X-GUN. Ten zasilany elektrycznie system uzbrojenia opracowany przez specjalistów Leonardo zawiera innowacyjne i opatentowane technologie, które gwarantują wysoką szybkostrzelność i niską siłę odrzutu. Może wykorzystywać różne rodzaje amunicji, w tym pociski pneumatyczne, które mogą eksplodować w pobliżu celu i tym samym powodować więcej obrażeń.

Czytaj też: Ten system stoi na straży bezpieczeństwa narodowego. Właśnie odkryliśmy jego tajemnicę

Leonardo zaprojektował te nowe systemy obronne do użytku w ewoluujących scenariuszach operacyjnych, w których zagrożenia stają się coraz bardziej złożone. Oczywiście firma oferuje już od dawna inne modele w tym segmencie, które są używane w dziesiątkach krajów na całym świecie. Zacznijmy od tego, że wieżyczka morska Lionfish 30, która przynależy do gamy małokalibrowego uzbrojenia Leonardo, obejmuje modele 12,7 mm Ultralight, Inner Reloading i Top, a także wersję kalibru 20 mm.

Czytaj też: Postrach głębin w wojskowym wydaniu. Oto uzbrojony dron podwodny z Południowej Korei o ogromnym potencjale

Kompaktowa i lekka konstrukcja Lionfish 30 pozwala na instalację tej wieżyczki na małych platformach wodnych, umożliwiając ochronę przed wszystkimi rodzajami zagrożeń asymetrycznych, a w tym dronami i helikopterami. Zwłaszcza że inne cechy tej wieżyczki obejmują wysoką szybkostrzelność, duży zasięg działania i zdolność do korzystania z nowej koncepcji wysokowydajnej amunicji pneumatycznej. Podobnie sprawa ma się z lądową wersją nowej wieżyczki, czyli najbardziej kompaktową i lekką wieżyczkę Hitfist 30 UL (Unmanned Light), która to może być instalowana na pojazdach o rygorystycznych ograniczeniach wagowych z pojazdami ziemnolądowymi na czele. Podobnie jak Lionfish 30, Hitfist 30 est skuteczna przeciwko wszystkim rodzajom zagrożeń asymetrycznych dzięki możliwości wykorzystywania amunicji pneumatycznej.

PS – po więcej materiałów najwyższej jakości zapraszamy na Focus Technologie. Subskrybuj nasz nowy kanał na YouTubie!