Letnie Praktyki Badawcze 2013

Trwają zapisy na IX Letnie Praktyki Badawcze w Polskiej Akademii Nauk – wakacyjne interdyscyplinarne warsztaty dla studentów i doktorantów, w czasie których uczestnicy będą wykorzystywali swoje umiejętności do rozwiązywania problemów firm i instytucji

W poprzednich latach uczestnicy realizowali projekty m.in. dla Narodowego Banku Polskiego, Urzędu Komunikacji Elektronicznej, Casinos Poland, Infovide-Martix i wielu innych.

Praktyki są kierowane do osób z zainteresowaniami naukowymi z dziedzin takich jak ekonomia, informatyka, matematyka, a także nauk technicznych. Podczas praktyk organizowane są wykłady i szkolenia ze sposobów prezentacji, odpowiedniego tworzenia dokumentacji oraz wiele innych. Każdy projekt zakończony jest stworzonym przez grupę raportem dla zleceniodawcy.

W swoich działaniach PAN wzoruje się na brytyjskich doświadczeniach industrial mathematics (http://www.maths.edu.pl/PrzykladyZeSwiata).

Letnie Praktyki Badawcze organizowane są przez: Instytut Badań Systemowych PAN, Centrum Zastosowań Matematyki Instytutu Matematycznego PAN oraz Wyższą Szkołę Informatyki Stosowanej i Zarządzania. Odbywają się w okresie lipiec-wrzesień 2013r. w Warszawie. Osoby bezpośrednio zaangażowane w przygotowanie i realizację Praktyk to członkowie Centrum Zastosowań Matematyki i Inżynierii Systemów (http://maths.com.pl/).

Zainteresowani mogą wysyłać aplikacje (krótkie CV, list motywacyjny oraz rekomendację od pracownika naukowego/pracodawcy) na adres: [email protected].

Więcej informacji dotyczących Letnich Praktyk Badawczych znajduje się na stronie: http://www.praktyki.ibspan.waw.pl.