Mapy Google stracą niedługo przydatną funkcję

Mapy Google to jedna z przydatniejszych aplikacji na Androidzie, która obecnie od dawna służy nie tylko do nawigacji, ale przydaje się również w wielu innych sytuacjach, choć wszystkie w ten czy inny sposób związane są z podróżami. Gigant z Mountain View wciąż stara się je ulepszać, jednak czasem zdarza mu się zabrać nam jakąś funkcję.
Mapy Google stracą niedługo przydatną funkcję

Obserwowane miejsca mogą wkrótce zniknąć z aplikacji Mapy Google

Podróżowanie z Mapami jest znacznie łatwiejsze, a to wszystko dzięki ogromowi funkcjonalności, jakie oferuje nam ta bezpłatna aplikacja. Niezależnie od tego, czy mowa o drodze do pracy, na dalekie wakacje czy sobotnie spotkanie ze znajomymi. W aplikacji znajdziemy wiele bardzo przydatnych funkcji, które pomogą nie tylko w zaplanowaniu samej trasy, z uwzględnieniem wielu kryteriów, ale też w wyszukaniu ciekawych miejsc, sprawdzaniu ich zatłoczenia czy poznawaniu opinii o nich. Wszystko to zrobimy z poziomu jednej apki, bez konieczności przełączania się na wyszukiwarkę.

Czytaj też: Google pracuje nad kolejnym ważnym ulepszeniem Circle to Search

Z racji, że Mapy Google funkcjonalności mają naprawdę sporo, a nowe stale się pojawiają, z pewnych rzeczy trzeba zrezygnować, by nie przeciążać aplikacji i jej nie zaśmiecać. A przynajmniej tak może sądzić firma, bo z punktu widzenia użytkownika, utrata narzędzia, z którego korzysta, nigdy nie jest miła. Niezależnie jednak od naszych preferencji, jedna z funkcji wkrótce może z Map zniknąć i chodzi o Obserwowane miejsca. Pozwala ona śledzić wybrane firmy i lokalizacje, a co za tym idzie, być na bieżąco z nowościami, promocjami, opiniami użytkowników i wszelkimi zmianami, na przykład w godzinach otwarcia punktu itp.

Czytaj też: YouTube znalazł w końcu idealny sposób na zmuszenie nas do oglądania reklam. Nie będziecie zadowoleni

Trudno więc powiedzieć, by funkcja była nieprzydatna i zapewne wiele osób z niej korzystało. Choć z drugiej strony, kiedy na przestrzeni lat Google rozwijał interfejs Map, przycisk Obserwuj został trochę ukryty, przez co, jeśli się nie wiedziało o tej opcji, mogło się jej nie znaleźć tak łatwo. Obecnie, by dodać jakieś miejsce do obserwowanych, należy wyszukać firmę lub lokalizację w aplikacji, następnie dotknąć jej nazwę i wtedy z wyświetlonych opcji wybrać „Obserwuj”. Mało intuicyjne, trzeba przyznać.

Czytaj też: Nowe, profesjonalne funkcje rozmów wideo pojawią się w komunikatorze WhatsApp

Tak czy inaczej, uruchomiona w 2018 roku opcja może wkrótce zniknąć z Map, na co dowód odkrył serwis Android Authority w wersji beta Map Google 11.134.0103. Tam właśnie znalazł się ciąg znaków, który wskazywał, że Obserwowane miejsca zostaną wycofane już w przyszłym roku. Gigant z Mountain View zwykle oferuje jakieś zamienniki, więc możliwe, że pojawi się podobna opcja jako rozbudowanie innej z istniejących funkcji.