Millenialsi to pierwsze pokolenie, które ma gorzej niż ich rodzice. Dotyczy to nawet zdrowia

Millenialsi nie mają lekko. Ich zarobki nie rosną, coraz rzadziej są właścicielami domów czy mieszkań i uważa się, że są leniwi. Zgodnie z nowym raportem przeprowadzonym przez think tank Health Foundation, millenialsi mogą być pierwszym pokoleniem, którego stan zdrowia jest gorszy niż ich rodziców.
Millenialsi to pierwsze pokolenie, które ma gorzej niż ich rodzice. Dotyczy to nawet zdrowia

Z raportu wynika, że czynniki takie jak problemy z zatrudnieniem, związkami i mieszkaniami, które dotykają współczesnych dwudziestolatków i trzydziestolatków mogą prowadzić do zwiększonego ryzyka rozwoju chorób takich jak rak, cukrzyca i choroby serca.

Ogólnie rzecz biorąc, trend ten jest “związany z długotrwałym stresem, lękiem, depresją lub niższą jakością życia”, jak podaje raport, w którym stwierdzono również, że millenialsi to pierwsze pokolenie, które zarabia mniej niż ich rodzice będąc w ich wieku.

– Młodzi ludzie żyją dziś pod presją nieporównywalnej do tej, z którą zmagały się poprzednie pokolenia – powiedział Jo Bibby, dyrektor ds. Strategii w Amerykańskiej Fundacji Zdrowia.

W szczególności raport wykazał, że millenialsi cierpią z powodu stresu spowodowanego niepewnymi godzinami pracy, umowami śmieciowymi, brakiem pracy, a także wpływem mediów społecznościowych.

W ankiecie przeprowadzonej wśród 2000 osób w wieku od 22 do 26 lat, tylko 31% stwierdziło, że jest w stałych związkach i ma wsparcie w partnerze, a 46% stwierdziło, że ma wystarczające wsparcie finansowe i rodzinne.

49% twierdzi, że ma emocjonalne wsparcie ze strony rodziny, a 80 procent twierdzi, że czuje presję, aby zachowywać się taki sposób jaki narzucają media społecznościowe.

Wcześniej w tym roku badanie przeprowadzone przez Kings College w Londynie wykazało, że samotni millenialsi są dwa razy bardziej narażeni na problemy ze zdrowiem psychicznym, takie jak depresja w porównaniu z tymi, którzy mają trwalsze i silniejsze relacje z bliskimi.

Urząd Statystyk Narodowych USA stwierdził także, że osoby w wieku milenijnym częściej doświadczają długotrwałej samotności niż jakakolwiek inna grupa wiekowa.

Bibby powiedziała w wywiadzie dla The Times, że chociaż stan zdrowia młodych ludzi się polepszył, może ono zostać osłabione przez  niestabilność życia, z którym boryka się wielu młodych ludzi.

Wcześniejsze badanie Resolution Foundation sprzed dwóch lat prognozowało, że pokolenie Y może być pierwszym, którego zarobki będą niższe niż zarobki poprzedniej generacji.

 

Więcej:milenialsi