Szukasz inspiracji przed urlopem w Polsce albo pomysłu na aktywny weekend w swojej okolicy? Turystyczne Mistrzostwa Blogerów to wspaniała okazja do tego, by poznać walory wszystkich województw. Ich największe atrakcje przedstawią blogerzy w ramach konkursu organizowanego przez Polską Organizację Turystyczną.

Reprezentanci poszczególnych województw zostali wyłonieni podczas pierwszego etapu konkursu przez komisję na podstawie stylu pisania, wartości merytorycznej oraz atrakcyjności wizualnej tworzonych przez nich materiałów. To osoby, których blogi odwiedza min. 5000 użytkowników miesięcznie, obserwuje ich minimum 2 tys. osób na Facebooku i 1 tys. na Instagramie, a do tego na łamach swojej strony i kanałów social media promują najpiękniejsze atrakcje naszego kraju.

Blogerzy w kolejnym etapie Mistrzostw przygotują 3 wpisy na blogu i 2 filmy z podróży po danym regionie. Następnie spośród 16 relacji zostanie wybranych 5 najlepszych, które znajdą się w finale. Troje zwycięzców poznamy we wrześniu.

- Konkurs Turystyczne Mistrzostwa Blogerów, organizowany jest już drugi raz, co zapewne jest wynikiem nie tylko świetnych zasięgów i dobrej prasy po pierwszej edycji, która niejako "przecierała szlak", ale i wysokiej oceny jakości treści, którą wytworzyli influencerzy rok temu. Konkurs ten daje szansę pokazania się nie tylko znanym  i doświadczonym "wybrańcom", ale wielu nowym, ambitnym twórcom . Zapewne dla kilku będzie też okazją do kolejnego kroku w karierze i pozyskania nowej widowni. Zwłaszcza, że w akcję angażują się organizacje turystyczne, lokalne stowarzyszenia czy miłośnicy regionu -  mówi Marcin Nowak, członek jury i współautor nagradzanego bloga i kanału YouTube "Gdziewyjechac.pl - Wędrowne Motyle".

Przedstawiamy sylwetki 16 blogerów, którzy zawalczą o tytuł Mistrza Regionów w 2. edycji Turystycznych Mistrzostw Blogerów. To na ich blogach możecie spodziewać się materiałów z podróży po Polsce. W sam raz na wakacje!