Kolejna Motorola Razr dostanie mile widziane ulepszenie, które w dodatku nie przyniesie ze sobą podwyżki cen

Wszystko wskazuje na to, że Motorola Razr wielkimi krokami zbliża się do swojej premiery. Do sieci zaczyna trafiać coraz więcej szczegółów na jej temat, a te najnowsze wskazują na świetne ulepszenie, które z pewnością spodoba się każdemu.
Kolejna Motorola Razr dostanie mile widziane ulepszenie, które w dodatku nie przyniesie ze sobą podwyżki cen

Nadchodząca Motorola Razr rozpieści nas ilością pamięci

Motorola Razr 50 Ultra to kolejny składak marki, którego premiery oczekujemy w nadchodzących miesiącach. W zeszłym roku producent wprowadził w swoim składaku sporo zmian, które objęły przede wszystkim znacznie większy ekran zewnętrzny. Z racji, że na obudowie raczej nie zostało już miejsca na kolejne powiększenie, Motorola zdecydowała się ulepszyć inny aspekt. Zresztą, zapewne nie jeden, ale dzięki najnowszemu przeciekowi poznaliśmy przynajmniej jedną z planowanych zmian.

Czytaj też: Xiaomi Mix Fold 4 będzie rekordowo cienki. A co zaoferuje Mix Flip?

Serwis DealNTech udostępnił cennik tego modelu w wariancie podstawowym. Poprzednik pojawił się tylko w wersji 8/256 GB, natomiast wydaje się, że tegoroczny składak pod tym względem zaoferuje znacznie więcej, bo aż 12 GB pamięci RAM i 512 GB pamięci wbudowanej. Najlepszą wiadomością jest jednak fakt, że Motorola nie szykuje z tego tytułu żadnej podwyżki – Razr 50 Ultra kosztować będzie 1200 euro, a więc tyle samo, co w zeszłym roku. Oczywiście, o ile przeciek jest prawdziwy, bo przed premierą niczego nie możemy być w stu procentach pewni.

Jeśli chodzi o pozostałe zmiany, wydaje się, że w kwestii konstrukcyjnej niewiele się będzie działo. Przecieki sugerują, że nadchodzący model zachowa podobny design do swojego poprzednika, Razr 40 Ultra, z dużym, składanym ekranem wewnętrznym i mniejszym, zewnętrznym. Możliwe, że obudowa będzie bardziej spłaszczona i smukła, ale dokładne wymiary nie zostały podane, więc możemy tutaj jedynie opierać się na obrazach, które wyciekły do sieci.

Czytaj też: Apple kombinuje z pomysłami na składaka. Raczej nie tędy droga

Dostępne mają być trzy wersje kolorystyczne – pomarańczowa, zielona i niebieska. Producent pozostanie też przy podwójnym aparacie z tyłu i możliwe, że znów zobaczymy zestaw 12 Mpix + 13 Mpix oraz 32-megapikselową kamerę selfie. Osobiście liczę na poprawę pojemności baterii, bo 3800 mAh – choć lepsze niż w Galaxy Z Flip 5 – to wciąż naprawdę mało. Prędkość ładowania Motorola też mogłaby poprawić, bo 30 W wrażenia na nikim raczej nie robi. Co do procesora, tutaj źródła nie są zgodne, bo jedni wskazują na Snapdragona 8 Gen 2, a inni na Snapdragona Gen 3. Zeszłoroczny model debiutował ze Snapdragonie 8+ Gen 1, a więc nie tym najnowszym, dlatego istnieje prawdopodobieństwo, że i w tym roku Motorola zdecyduje się na taki krok.

Czytaj też: Co z premierą serii Xiaomi Pad 7? Nowe tablety znów opóźnione

Biorąc pod uwagę fakt, że do sieci trafia coraz więcej przecieków na temat Razr 50 Ultra, premiera tego smartfona zbliża się wielkimi krokami. Razr 40 Ultra trafił na rynek w czerwcu ubiegłego roku i wszystko wskazuje, że producent ogłosi kolejnego swojego składaka również w czerwcu. A jeśli tak, w nadchodzących tygodniach powinniśmy dostać oficjalne ogłoszenie w tej sprawie.