Jak wygląda najbrzydszy pies? W tym kraju właśnie wybrali pupila, który wywołał falę zachwytu

W Wielkiej Brytanii został rozstrzygnięty narodowy konkurs na najbrzydszego psa. Zwycięzcą została Peggy będąca krzyżówką grzywacza chińskiego i mopsa. To, jak wygląda najbrzydszy pies, wywołało olbrzymią falę komentarzy.
Grzywacz chiński

Zdjęcie poglądowe

Narodowy konkurs na najbrzydszego psa w Wielkiej Brytanii został rozstrzygnięty. Pierwsze miejsce zajęła Peggy – czteroletnia suczka będąca krzyżówką dwóch ras o zupełnie różnym wyglądzie – grzywacza chińskiego i mopsa. Konkurs został ogłoszony przez firmę drukarską Parrot Print w listopadzie 2022 roku, a wyniki ogłoszono w ostatnich dniach – informuje BBC.

Przyglądając się zdjęciom nietypowego psa, możemy dostrzec cechy obydwu ras. Goła skóra i skromna grzywa na głowie zdradza cechy grzywacza chińskiego, a krótki pysk z wystającymi oczami przypominają pochodzenie od mopsa. „Urody” Peggy dokłada również zwisający język, który prawdopodobnie jest bezwładny u zwierzęcia.

Czytaj też: Psy nie powinny spać z nami zimą? Możemy niechcący im zaszkodzić

Właścicielką psa jest Holly Middleton z Leven, niedaleko Hornsea w regionie Yorkshire. Kobieta przyznaje, że nierzadko jej pupil jest komentowany na ulicy. Bywa uznawany za dziwne i odpychające zwierzę. Cytując za BBC, Middleton przyznała:

Mamy tendencję do zapominania, że Peggy nie jest typowym psem i jesteśmy świadomi, że ludzie uznają psa za brzydkiego. Zawsze jednak jest to mówione w humorystyczny sposób. Nie obrażamy się o to. Peggy również nie.

Czytaj też: Dlaczego psy są agresywne? Odpowiedź nie jest tak prosta, jak nam się przez długi czas wydawało

Najbrzydszy pies to krzyżówka mopsa i grzywacza chińskiego. Co to za rasy?

Peggy posiada przodków wśród mopsów i grzywaczy chińskich. Jest on ostatnim zwierzęciem z przypadkowego miotu, które zaadopotowała Middleton w 2018 roku. Mopsy są bardzo starą rasą którą stworzono najpewniej w starożytnych Chinach. Często były pupilami na dworach i hodowanie ich poza murami posiadłości było zakazane. Należą do grupy psów do towarzystwa i sekcji małych psów molosowatych, czyli charakteryzujących się krótkim pyskiem i masywną budową ciała. Do psów molosowatych należą także boksery, mastify czy rottweilery.

Czytaj też: Najmądrzejsze psy na świecie? Eksperci nie mają wątpliwości, o jaką rasę chodzi

Natomiast grzywacze chińskie należą do sekcji psów nagich. Ich skromna sierść o strukturze ludzkiego włosa nie wywołuje alergii. Psy te są towarzyskie, lubią ludzi i nadają się do hodowanie w rodzinie z dziećmi.

Przy takim połączeniu ras możemy wnioskować, że Peggy pomimo osobliwego wyglądu jest bardzo pogodnym psem, który przywiązuje się do człowieka. Dzięki temu prawdopodobnie tak dobrze znosi ewentualne komentarze na swój temat.

Więcej:psy