Najlepszy gadżet dla psa, którego nie kupisz. K9 GEN4 to sprzęt tylko dla nielicznych czworonogów

Podczas gdy wojska na całym świecie szaleją na temat robopsów, a więc czworonożnych robotów, które mogą pełnić funkcję chodzących wieżyczek obronnych z bronią palną, to aktualnie ciągle więcej “normalnych” psów pełni czynną służbę. Właśnie z myślą o nich firma Dark Systems stworzyła K9 GEN4.
Pies – zdjęcie poglądowe /Fot. Unsplash

Pies – zdjęcie poglądowe /Fot. Unsplash

Hełm K9 GEN4 ‘Hel-Mutt’ to zupełnie nowa generacja ochronnego sprzętu dla psów

Psy od dawna są cenionymi partnerami w siłach zbrojnych, policji, służbach ratowniczych, a nawet w prywatnym sektorze ochrony. Firma Dark Systems postanowiła zadbać dodatkowo o ich ochronę oraz zdolności operacyjne, prezentując nowoczesny hełm DarkFighter K9 GEN4. Ten nowoczesny hełm o nazwie “hel-mutt” łączy w sobie solidną ochronę z modułową wszechstronnością, zapewniając naszym czteronożnym bohaterom możliwość bezpiecznego i skutecznego wykonywania swoich zadań.

Czytaj też: Legenda trafia na śmietnik historii. Rosja wycofuje samoloty, bo nie umie ich naprawić

To o tyle ważne, że psy w tych wysokiego ryzyka rolach napotykają liczne zagrożenia – od niebezpieczeństw środowiskowych, takich jak rozbite szkło, po zagrożenia wynikające z ich operacyjnych zadań. Tradycyjne środki ochrony dla tych psów obejmują wiele elementów – od prostych butów chroniących łapy po pełną kuloodporną zbroję. Jednak hełm DarkFighter K9 GEN4 wyznacza nowy szczyt w ochronie psów.

Czytaj też: HMS Anson gotowy do siania zniszczenia. To najnowocześniejszy okręt podwodny

Hełm K9 GEN4 został zbudowany z wykorzystaniem lekkiej żywicznej skorupy, która oferuje wyjątkową trwałość bez rezygnacji z komfortu. Jego projekt obejmuje szerokie gogle zaprojektowane, aby chronić oczy psa przed kurzem, odłamkami, a nawet promieniowaniem laserowym, liczne punkty mocowania dla np. lamp LED, kamer czy głośników oraz opcjonalne kagańce i ochraniacze pyska. Jedną z wyróżniających cech tego hełmu jest jego modułowość, która pozwala opiekunom na dostosowanie kasku do specyficznych potrzeb misji.

Naszym celem w Dark Systems zawsze było skupienie się na końcowym użytkowniku – psach, które wymagają najlepszej dostępnej ochrony. Dzięki kaskowi DarkFighter K9 GEN4 zrobiliśmy znaczący krok naprzód w dostarczaniu kasków, które nie tylko chronią naszych użytkowników końcowych, ale także zwiększają ich zdolności operacyjne. Każdy gram się liczy, jeśli chodzi o sprzęt, który noszą nasze K9. Każda funkcja jest demonstracją naszego zaangażowania w innowacje i doskonałość w dostarczaniu najlepszego sprzętu ochronnego tym, którzy służą – powiedział rzecznik firmy.

Czytaj też: Tej decyzji nikt się nie spodziewał. Chiny zaskoczyły cały świat

Poza samą ochroną, kask GEN4 został zaprojektowany, aby zwiększyć efektywność operacyjną psów służbowych. Zintegrowane technologie i funkcje dostosowywane oznaczają, że psy mogą być lepiej skoordynowane ze swoimi ludzkimi opiekunami, bezpieczniej poruszać się w niebezpiecznych środowiskach i wykonywać zadania z większą precyzją i pewnością siebie.