Niezbędnik każdego podróżnika. Czego nie może zabraknąć w wakacyjnej walizce?

Lato w pełni, a to oznacza tylko jedno – początek sezonu wakacyjnego. Po długich miesiącach spędzonych w domowej izolacji zdecydowana większość z nas (w końcu!) uda się na upragniony wypoczynek. Z tej okazji przygotowaliśmy listę kilku niezbędnych rzeczy, które obowiązkowo powinny znaleźć się w naszych walizkach.
Niezbędnik każdego podróżnika. Czego nie może zabraknąć w wakacyjnej walizce?

Powoli wracamy do normalności znanej sprzed czasów pandemii. Z każdym dniem, ku ogromnej uciesze wszystkich, odradzają się kolejne sektory gospodarki, a my znowu możemy korzystać z uroków życia codziennego. Duże ożywienie widać szczególnie w branży turystycznej, która – nie ukrywajmy – najmocniej, obok gastronomii, odczuła skutki COVID-19. Coraz chętniej planujemy wakacyjne wyjazdy, a biura podróży na każdym kroku kuszą nas niesamowitymi ofertami. Niestety, dla wielu osób sama organizacja wyprawy to zaledwie wierzchołek góry lodowej. Poważne problemy, zdaniem niektórych, zaczynają się dopiero przy kompletowaniu… wakacyjnego ekwipunku.

Pakowanie jest jedną z najbardziej nielubianych czynności przedwyjazdowych, zwłaszcza gdy wszystko, co znajduje się pod ręką, nagle okazuje się potrzebne. Wówczas o zawrót głowy i niepotrzebny stres nietrudno. Dlatego też, aby uniknąć niepotrzebnego chaosu, podpowiadamy, jakich rzeczy nie może zabraknąć w naszej wakacyjnej walizce – oprócz dokumentów, pieniędzy, ciuchów i kosmetyków. Pamiętajmy, że dobrze dobrany bagaż to połowa sukcesu!  

 

Apteczka to podstawa

Mimo że koronawirus ustępuje, w czasie podróży warto mieć przy sobie dobrze wyposażoną apteczkę, w której przechowamy m.in. płyny dezynfekujące, maskę ochronną, środki opatrunkowe, termometr, tabletki przeciwbólowe oraz inne potrzebne lekarstwa stosowane na co dzień. Najlepiej już na kilka dni przed wyjazdem zaopatrzyć się w produkty pierwszej potrzeby.

 

Ochrona przed słońcem

Nikt z nas nie wyobraża sobie wakacji bez słonecznej pogody. Niekiedy jednak nadmiar witaminy D, której najlepszym źródłem jest słońce, może przynieść więcej szkód niż pożytku. Dlatego podczas letniego wypadu miejmy przy sobie okulary przeciwsłoneczne, czapkę z daszkiem, a także wakacyjny must have, czyli preparaty z filtrem SPF.

 

Gadżety, które umilą nam podróż

Ekscytacja towarzyszy nam nawet przed najmniejszą wyprawą. Pozytywny nastrój szybko jednak mija, gdy dowiadujemy się, że nasz lot lub pociąg ma nieplanowane opóźnienie, a my nie wiem, jak zagospodarować wolną chwilę. Bądźmy więc na to przygotowani! Miejmy przy sobie słuchawki (ulubiona muzyka zawsze poprawia humor), ewentualnie tablet lub czytnik e-book, bo jak wiadomo – ciekawa lektura oraz film z wciągającą fabułą sprawiają, że czas leci o wiele szybciej.

 

Mapy, przewodnik turystyczne

W dobie smartfonów i internetu tradycyjne mapy stały się wręcz reliktem przeszłości. Należy jednak pamiętać, że nawet najlepszy sprzęt potrafi zawieść. Nie zaszkodzi zatem, jeżeli przed rozpoczęciem wymarzonego urlopu udamy się do pobliskiej księgarni i zaopatrzymy się w papierową mapę czy też przewodnik, który może się okazać bardzo pomocny podczas zwiedzania.

Mamy nadzieję, że nasza lista pomoże Wam w uniknięciu przedwyjazdowego stresu, a pakowanie stanie się przyjemnością, a nie katorgą!