Nowe trendy w nauczaniu

5 kwietnia 2011 r. w Krakowie odbędzie się konferencja
polsko-fińska „Nowe trendy w nauczaniu”

Finowie już od lat są niekwestionowanymi liderami w rankingach badających umiejętności uczniów (PISA). Zwłaszcza kulejąca u nas matematyka jest mocną stroną Skandynawów. Dlatego w kwietniu wszyscy zainteresowani innowacjami w edukacji będą mieli niepowtarzalną okazję wziąć udział w dyskusji, prezentacjach i warsztatach na temat nowoczesnych metod nauczania kompetencji matematycznych, informatycznych i przedsiębiorczych. Spotkanie będzie prowadzone przez polskich i fińskich ekspertów (Uniwersytet w Helsinkach) w ramach projektu „Żyj twórczo. Zostań [email protected]”.

Konferencja rozpocznie się o 10.30 w auli, w głównej siedzibie Wyższej Szkoły Europejskiej w Krakowie, przy ul. Westerplatte 11.
Szczegóły na stronie www.matemaniak.pl.

Uwaga! Konferencja jest bezpłatna, w związku z tym Organizator (Centrum Rozwoju Strategicznego WSE) prosi o zgłoszenie swojej obecności do 1 kwietnia br. (e-mail:[email protected]; tel.: 12/ 683 24 90)

Program spotkania:

10.30 – 11.00 Rejestracja, poczęstunek kawowy11.00 – 11.45 Prezentacja projektu i innowacji w nauczaniu oraz możliwości edukacyjnych platformy MOODLE (Ewa Trznadel – Dyrektor Projektu)11.45 -13.15 Dyskusja z udziałem polskich i fińskich ekspertów dotycząca innowacji w edukacji oraz dobrych praktyk z Finlandii
Marja-Leena Viljanen, Olga Caprotti, Matti Pauna, Mika Seppala (Uniwersytet Helsiński), Anna Rappe, Piotr Ludwikowski (Okręgowa Komisja Egzaminacyjna w Krakowie), Wanda Papuga (Samorządowy Ośrodek Psychologiczno-Pedagogiczny w Krakowie), Zbigniew Nowakowski (I LO im. B. Nowodworskiego w Krakowie)13.15 – 13.30 Rozdanie dyplomów laureatom konkursu „Nowoczesne Kształtowanie Kompetencji Ucznia”13.30 – 14.00 Przerwa na lunch14.00 – 15.30 Warsztaty z wykorzystania systemu MOODLE w pracy z uczniem

(UWAGA: ograniczona liczba miejsc – konieczna rezerwacja!)