Wiele kobiet myśli o rozpoczęciu działalności gospodarczej, widząc w niej szansę na lepsze pogodzenie roli mamy z pracą zawodową lub możliwość stworzenia sobie takiego stanowiska pracy, które pozwoli jej w pełni zrealizować swój potencjał.

Jednak już na początku procesu myślenia o własnym biznesie pojawiają się obawy i wątpliwości: własny biznes – ale jaki, jaką drogą pójść? Czy to na pewno dla mnie? A jeśli mam już pomysł – czy on się przyjmie na rynku, czy się przebije wśród konkurencji?

W momencie, gdy takie wątpliwości się pojawią, łatwo utknąć w martwym punkcie i zaprzestać dalszych działań. Jeśli nie znamy rynku i zarazem nie mamy w swoim otoczeniu osób z dużym doświadczeniem biznesowym, które mogą nam dać wartościową informację zwrotną, będzie nam trudno wykreować taki pomysł na biznes, który ma duże szanse na sukces.

Dlatego warto poszukać mentora, kogoś kto przeszedł już z sukcesem drogę, na którą chcemy wejść oraz grupę osób, będących w tym samym punkcie co my i chętnych, by dawać sobie nawzajem wsparcie i inspirację. Do tego dobrze jest użyć skutecznych narzędzi, pozwalających tak dopracować nasz pomysł, by odniósł sukces rynkowy.

Dowodem na to, że takie podejście działa, jest 14 Adeptek III edycji Szkoły Liderek – interdyscyplinarnego studium dla kobiet. Szkoła Liderek ma za zadanie przeprowadzić je przez proces kreowania pomysłu na innowacyjny biznes, który jest jednocześnie zgodny z wartościami danej osoby i umożliwić realizowanie poprzez biznes własnych pasji i talentów.

Na październikowym zjeździe Szkoły Liderek odbyły się dwa szkolenia, które w skuteczny sposób wyzwoliły kreatywne pomysły i uporządkowały je w konkretny model biznesowy. Sukces tych dwóch szkoleń sprawił, że ich organizatorzy – Akademia Kobiet Sukcesu i Inspiration Partners postanowili przeprowadzić je po raz drugi – w formie otwartej, w następujących terminach:

  • „Kreatywne tworzenie pomysłów na biznes  - jak innowacyjnie łączyć różne pomysły i wybrać ten najlepszy” Sobota, 30 listopada 2013, w godz. 11:00-17:00.
  • "Twoja mapa w podróży po sukces – czyli jak przekuć ideę w sprawdzony model biznesowy" Moduł I: Niedziela, 1 grudnia 2013, 10:00 – 18:00, Moduł II: Niedziela, 8 grudnia 2013, 10:00 – 18:00