Nowe warsztaty w Akademii Kobiet Sukcesu!

Wiele kobiet myśli o rozpoczęciu działalności gospodarczej, widząc w niej szansę na lepsze pogodzenie roli mamy z pracą zawodową lub możliwość stworzenia sobie takiego stanowiska pracy, które pozwoli jej w pełni zrealizować swój potencjał.

Marzysz o własnym biznesie, ale nie wiesz, jak się za to zabrać? Skorzystaj ze skutecznych narzędzi, które pomogą Ci wystartować.

Jednak już na początku procesu myślenia o własnym biznesie pojawiają się obawy i wątpliwości: własny biznes – ale jaki, jaką drogą pójść? Czy to na pewno dla mnie? A jeśli mam już pomysł – czy on się przyjmie na rynku, czy się przebije wśród konkurencji?

W momencie, gdy takie wątpliwości się pojawią, łatwo utknąć w martwym punkcie i zaprzestać dalszych działań. Jeśli nie znamy rynku i zarazem nie mamy w swoim otoczeniu osób z dużym doświadczeniem biznesowym, które mogą nam dać wartościową informację zwrotną, będzie nam trudno wykreować taki pomysł na biznes, który ma duże szanse na sukces.

Dlatego warto poszukać mentora, kogoś kto przeszedł już z sukcesem drogę, na którą chcemy wejść oraz grupę osób, będących w tym samym punkcie co my i chętnych, by dawać sobie nawzajem wsparcie i inspirację. Do tego dobrze jest użyć skutecznych narzędzi, pozwalających tak dopracować nasz pomysł, by odniósł sukces rynkowy.

Dowodem na to, że takie podejście działa, jest 14 Adeptek III edycji Szkoły Liderek – interdyscyplinarnego studium dla kobiet. Szkoła Liderek ma za zadanie przeprowadzić je przez proces kreowania pomysłu na innowacyjny biznes, który jest jednocześnie zgodny z wartościami danej osoby i umożliwić realizowanie poprzez biznes własnych pasji i talentów.

Na październikowym zjeździe Szkoły Liderek odbyły się dwa szkolenia, które w skuteczny sposób wyzwoliły kreatywne pomysły i uporządkowały je w konkretny model biznesowy. Sukces tych dwóch szkoleń sprawił, że ich organizatorzy – Akademia Kobiet Sukcesu i Inspiration Partners postanowili przeprowadzić je po raz drugi – w formie otwartej, w następujących terminach:

  • „Kreatywne tworzenie pomysłów na biznes  – jak innowacyjnie łączyć różne pomysły i wybrać ten najlepszy” Sobota, 30 listopada 2013, w godz. 11:00-17:00.
  • “Twoja mapa w podróży po sukces – czyli jak przekuć ideę w sprawdzony model biznesowy” Moduł I: Niedziela, 1 grudnia 2013, 10:00 – 18:00, Moduł II: Niedziela, 8 grudnia 2013, 10:00 – 18:00
 

Obydwa warsztaty odbędą się w Inspiration Space w Warszawie. Stanowią świetnie uzupełniającą się całość, ale można w nich też uczestniczyć niezależnie. Dla kogo są przeznaczone?

Jeśli: 

– znalazłaś się na rozstaju w życiu zawodowym i potrzebujesz odkryć najbardziej właściwą dla siebie drogę 

– myślisz o własnym biznesie, ale nie jesteś pewna, czy to dla Ciebie i nie za bardzo masz pomysł, na czym by ten biznes miał polegać
– masz mnóstwo pomysłów na siebie i własny rozwój/własny biznes, ale nie wiesz, który wybrać  

To polecamy warsztat „Kreatywne tworzenie pomysłów na biznes  – jak innowacyjnie łączyć różne pomysły i wybrać ten najlepszy”– jest on idealnie skrojony do potrzeb kobiet, które szukają inspiracji i narzędzi do tworzenia kreatywnych pomysłów na własny rozwój zawodowy (w tym własny biznes).

Poprowadzi go Małgorzata Smoczyńska – trenerka rozwoju osobistego, założycielka Akademii Kobiet Sukcesu, autorka artykułów publikowanych  w Magazynie Coaching i w Magazynie Vita oraz bloga ŻyciePełneMożliwości.pl.

Efektem udziału w szkoleniu będzie świadomość, która droga zawodowa (który z pomysłów na biznes) jest najlepsza/y dla danej osoby oraz mnóstwo rozwiązań, jak tę drogę/ten pomysł najlepiej zrealizować. Powstanie świetny materiał, który pomoże uporządkować i skonkretyzować drugi z warsztatów – “Twoja mapa w podróży po sukces – czyli jak przekuć ideę w sprawdzony model biznesowy”.

Model biznesowy to odpowiedź na potrzebę innowacyjnego i jednocześnie uporządkowanego podejścia do tego jak zamienić ciekawy pomysł w funkcjonujący biznes, oparty na wartości oferowanej przez firmę klientom, chęci płacenia przez klientów za tę wartość oraz sposobach w jakie firma czerpie zyski z powyższego. Bazowanie na modelu pozwala radzić sobie na konkurencyjnym rynku, niesie bezpieczeństwo wynikające ze sprawdzonej struktury, przy jednoczesnym poszerzaniu perspektyw i nastawieniu na innowacyjność.

Celem warsztatu jest opracowanie przez każdą z uczestniczek gotowego modelu biznesowego, który można zacząć wprowadzać w życie wiedząc, że ma on duże szanse powodzenia, a także wyrobienie nawyku ciągłego kwestionowania, weryfikowania i sprawdzania założeń oraz nieustannego poszukiwania sposobów na ulepszenie modelu biznesowego. Rynek nigdy się nie zatrzymuje, więc Ty również potrzebujesz cały czas się rozwijać, by stale wyprzedzać konkurencję i dostarczać klientom to czego potrzebują i za co są gotowi zapłacić. Z warsztatów wyjdziesz z narzędziami i ćwiczeniami, które będziesz mogła wykonywać potem samodzielnie lub angażując w to inne osoby z otoczenia swojej firmy.

Warsztat poprowadzą Eliza Jarmołowicz-Zalewska i Szymon Herbeć: coachowie i trenerzy, na co dzień pracujący z osobami indywidualnymi i firmami nad tworzeniem modeli biznesowych i poszukiwaniem innowacji w istniejących przedsięwzięciach biznesowych.

Nie zwlekaj z podjęciem działań w kierunku najlepszej dla Ciebie drogi zawodowej – znajdź pomysł na swój rozwój i dowiedz się, jak przekuć go we własny biznes.

Więcej informacji na www.kobietyisukces.pl oraz na www.inspiration-partners.com/