Nowy Jork jak makieta. “Wygląda jakby gigant oglądał go przez lupę!”

Zobacz niezwykłe zdjęcia Nowego Jorku “w pomniejszeniu”. Fotograf wykonał je za pomocą techniki Tilt-shift. Ciekawy efekt!
Nowy Jork jak makieta. “Wygląda jakby gigant oglądał go przez lupę!”

GALERIA. Nowy Jork: metropolia zredukowana do mrowiska >>>

Fotograf Jasper Léonard proponuje zupełnie nowe spojrzenie na Nowy Jork. Zaskakujące zdjęcia metropolii wykonał za pomocą techniki Tilt-shift. Ta stosowana w obiektywach technika umożliwia korygowanie perspektywy i głębi ostrości. Co to oznacza w praktyce? Uniknięcie zjawiska nienaturalnie pochyłych ścian oraz znaczne rozmycie tła, co w rezultacie prowadzi do tego, że kadr zaczyna przypominać makietę.

Co więcej Léonard wykonywał swoje fotografie z dachów wieżowców, helikoptera i drona. Z góry wymierzył swój obiektyw wprost w żółte taksówki i ludzi, którzy wyglądają jak miniaturowi modele. Wszystko to składa się na zupełnie zaskakujące wrażenie, jakbyśmy patrzyli na zredukowany do mrowiska Nowy Jork z perspektywy olbrzyma. Jakby gigant oglądał go przez lupę!

W czasie pracy nad projektem Léonard wykonał ponad trzynaście tysięcy zdjęć.  Większość z nich zrobił na Manhattanie, ale starał się ująć jak największą przestrzeń Nowego Jorku: Coney Island, Brooklyn czy Long Island City. Jak mówi, już sama praca nad zdjęciami była fascynującą przygodą!

Fotografie Jaspera Léonarda wzbogacone cytatami znanych nowojorczyków składają się na wydany przez Lannoo album „New York Resized”. Zobacz Nowy Jork z perspektywy, z jakiej go nigdy nie widziałeś!