Co zawiera tajemniczy obiekt, który ma zostać otwarty w 8113 roku?

W 1940 roku zakończyła się budowa hermetycznej komory zaprojektowanej przez naukowców z Uniwersytetu Oglethorpe w Brookhaven. Obiekt ten został zamknięty i pozostanie w takim stanie przez około 6 tysięcy lat.
Co zawiera tajemniczy obiekt, który ma zostać otwarty w 8113 roku?

Od momentu zamknięcia tego niezwykłego obiektu, mającego objętość 57 metrów sześciennych, minęły już 83 lata, lecz w rzeczywistości to bardzo niewiele, jeśli mamy na uwadze fakt, iż nie zostanie on otwarty przed 8113 rokiem. Oczywiście pojawia się pytania: w jakim celu stworzono tę kapsułę czasu i co znajduje się w jej wnętrzu? 

Czytaj też: Posąg Zeusa zniknął w tajemniczych okolicznościach. W istnienie jego kopii nie każdy chce wierzyć

Pomysłodawcą był Thornwell Jacobs, który postanowił stworzyć coś w rodzaju zbioru przedmiotów codziennego użytku z lat 30. XX wieku. Chciał też, aby w środku znalazło się miejsce dla zapisków poświęconych dokonaniom człowieka z ostatnich 6000 lat. W ten sposób powstało coś, co obecnie jest znane jako Crypt of Civilization

Co ciekawe, inspirację dla Jacobsa stanowiły badania poświęcone… starożytnemu Egiptowi. Naukowiec nie był w stanie pojąć tego, jak mało dokładnych informacji o starożytnych cywilizacjach zachowało się do czasów współczesnych. Na przykład informacje dotyczące Egipcjan ograniczają się do zaledwie kilku źródeł, jakimi są piramidy oraz pojedyncze tabliczki. 

Aby ułatwić przyszłym pokoleniom poznawanie naszych losów (a w zasadzie naszych przodków, którzy żyli równocześnie z Jacobsem) naukowiec postanowił stworzyć kompleksowy zbiór informacji na temat świata z ubiegłego stulecia. W kapsule czasu znalazły się liczne przedmioty, symbole religijne i nagrania dźwiękowe, które ilustrują rozwój cywilizacji i człowieka do 1939 roku.

Obiekt znany jako Crypt of Civilization został zapieczętowany na 6000 lat i ma pełnić rolę kapsuły czasu zawierającej informacje na temat ludzkości

Zaprojektowany skarbiec miał przypominać coś w rodzaju grobowca faraona. W środku znalazły się na przykład nagrania klarnecisty Artiego Shawa, filmy przedstawiające fotografowane wydarzenia od 1898 roku oraz 100 książek uwiecznionych na mikrofilmach. Jeśli chodzi o przedmioty codziennego użytku, to twórcy kapsuły postawili między innymi na… mały model Kaczora Donalda, choć zabrakło miejsca dla złota czy biżuterii. 

Czytaj też: Tysiące skarbów pod słynnym pałacem. Polski Wersal skrywał szereg niespodzianek

Jeśli wszystko pójdzie zgodnie z planem, Crypt of Civilization zostanie otwarta w 8113 roku. Oczywiście wiele rzeczy może pójść do tego czasu nie tak, chociaż w kwestii istnienia ludzkości raczej możemy być optymistami. Nie wydaje się, by nasz gatunek mógł całkowicie zniknąć z Ziemi na przestrzeni kolejnych 6000 lat. Dlaczego akurat taka data? Jacobs wpadł na swój pomysł w 1936 roku. Wtedy też minęło 6177 lat od stworzenia kalendarza egipskiego. Moment zamknięcia kapsuły miałby więc przypadać idealnie pośrodku, między powstaniem kalendarza egipskiego a otwarciem krypty. Całkiem ciekawy dobór dat.