Odwiedź park edukacyjny „Było sobie życie”!

Kino sferyczne, fantomy organów człowieka w skali makro, interaktywny szkielet ludzki, warsztaty DNA, laboratorium medyczne – to tylko niektóre atrakcje przygotowane w ramach „Focus pobudza neurony – Było sobie życie”. Interaktywne centrum nauki dostępne będzie dla dzieci w czasie ferii zimowych od 15.02 do 2.03 w Centrum Handlowym Wola Park przy ul. Górczewskiej 124 w Warszawie.

Odwiedzający wybiorą się razem z bohaterami filmu “Było sobie życie” w fascynującą wyprawę do wnętrza ludzkiego organizmu. Na terenie Interaktywnego centrum Focus Pobudza Neurony dzieci w formie zabawy będą mogły zapoznać się  z zagadnieniami współczesnej medycyny, biologii, anatomii człowieka i genetyki. Zajęcia są dostosowane programowo dla dzieci w wieku przedszkolnym, szkolnym oraz gimnazjalnym. Uczestnikami zaopiekują się animatorzy, którzy szczegółowo zaprezentują kolejne strefy eventu. Dodatkowo będą zapraszać dzieci do zabaw i konkursów z nagrodami.

KONSPEKT ZAJĘĆ: 

1) KINO CYFROWE

Pierwszym punktem programu jest pokaz ponadczasowego serialu „Było sobie życie”
w kinie sferycznym, którego wygląd nawiązuje do anatomii ludzkiego mózgu. Wyświetlane odcinki przeznaczone są dla różnych grup wiekowych i nawiązują do aktualnej tematyki akcji „Focus Pobudza Neurony”. „Było sobie życie” to zabawna i pouczająca opowieść o tym jak funkcjonuje ludzki organizm. Wraz z bohaterami serialu dzieci udadzą się w fascynującą wędrówkę w głąb ludzkiego ciała i poznają jego skomplikowany mechanizm.

2) STREFA CZĘŚCI CIAŁA W SKALI MAKRO

W tej części parku edukacyjno-rozrywkowego prezentowane będą duże, interaktywne modele części ludzkiego ciała. W skali makro zobaczymy:

– mózg

– serce

– tułów wraz z wewnętrznymi organami.

Za pomocą mniejszych w pełni rozbieralnych fantomów animatorzy w ciekawy i przystępny dla każdego sposób przedstawią budowę i działanie ludzkich narządów. Dowiemy się jak zbudowane jest serce i co sprawia, że ono bije . Nauczymy się budowy ludzkiego mózgu oraz dowiemy się za co odpowiedzialna jest lewa a za co prawa półkula mózgu. Przy pomocy fantomu tułowia zapoznamy się z kilkunastoma częściami naszego ciała takimi jak: nerki, wątroba, płuca itd. Wykorzystując powyższe eksponaty, podczas zajęć interaktywnych, animatorzy opowiedzą dzieciom jakie funkcje pełnią poszczególne organy ciała i jak dbać o swój organizm.

Następną  atrakcją dla odwiedzających będzie model szkieletu ludzkiego w naturalnych rozmiarach.

Animatorzy omówią budowę kostną człowieka. Dzieci dowiedzą się ile kości ma człowiek i jak są one zbudowane. Co sprawia, że możemy chodzić i zginać palce. Odwiedzający dowiedzą się także jak dbać o kości i co jeść aby były zdrowe.

3) Kolejnym etapem zdobywania wiedzy podczas zwiedzania naszej wystawy będzie odwiedzenie mobilnego laboratorium. Przygotowaliśmy trzy stanowiska – każde z nich wyposażone jest w wysokiej klasy mikroskop optyczny oraz kilkadziesiąt preparatów ludzkich tkanek. Na dwóch stanowiskach uczestnicy będą mogli samodzielnie oglądać wybrane preparaty, natomiast na stanowisku głównym pokazy prowadzi animator. Uczestnicy będą mogli obserwować wszystkie obrazy na 32 calowym monitorze LCD.

4) Podczas interaktywnych zajęć odwiedzający pod okiem animatora będą uczestniczyć w warsztatach DNA. Do dyspozycji oddajemy model DNA przy pomocy, którego możliwe będzie rozszczepienie końców podwójnej spirali, wywoływanie mechanizmu odtwarzania się cząsteczki DNA.  Animator w ciekawy i przystępny sposób wytłumaczy  czym jest DNA, RNA,  gen, chromosom,  jak dziedziczą się cechy odpowiadające za wygląd człowieka. Dodatkowo na totemie multimedialnym dostępna będzie specjalnie przygotowana edukacyjna prezentacja multimedialna, która opowie „Czym jest genetyka”.

Uzupełnieniem prowadzonych prezentacji i wykładów są tablice dydaktyczne, które obrazowo przedstawiają zagadnienia poruszane podczas zwiedzania wystawy.

We wszystkich strefach naszego parku edukacyjno-rozrywkowego dziećmi zaopiekuje się wykwalifikowana kadra animatorów, która odpowie na każde pytanie oraz wprowadzi merytorycznie i interaktywnie w niesamowity świat ludzkiego organizmu.

W ramach akcji „Focus Pobudza Neurony – Było sobie życie” organizowane będą także dedykowane zajęcia dla dzieci z przedszkoli oraz szkół podstawowych i gimnazjów dostosowane do wieku oraz poziomu wiedzy uczniów. Grupy zorganizowane mogą zapisać się na konkretny dzień i godzinę. 

Osoba kontaktowa: EWA SZAFRAN – KOZIŃSKA,  tel: 690-030-362, email: [email protected]                   

Wstęp do parku edukacyjnego jest bezpłatny

 

        

Więcej:edukacja