Tak będzie prezentował się Oppo Find X7. Wygląda lepiej niż się spodziewaliśmy

Jeśli na bieżąco śledzicie doniesienia ze smartfonowego świata, zapewne widzieliście jakiś czas temu zdjęcia przedstawiające rzekomy wygląd serii Oppo Find X7. Wydaje się jednak, że były one fałszywe i dopiero teraz możemy dokładniej przyjrzeć się projektowi obu urządzeń.
Tak będzie prezentował się Oppo Find X7. Wygląda lepiej niż się spodziewaliśmy

Wedle doniesień, już w styczniu Oppo zaprezentuje serię Find X7

Kolejne flagowce producenta nadchodzą wielkimi krokami, bo do ich premiery zostało zaledwie kilka tygodni. Nic więc dziwnego, że plotek na temat tych modeli jedynie przybywa. Jakiś czas temu pojawiło się zdjęcie, na którym widać było projekt wyspy aparatów w serii Find X7.

Ośmiokątna wyspa aparatów prezentowało się monstrualnie i niezbyt ładnie, mocno odstawała też od plecków, ale wydaje się, że albo był to zupełni inny model, albo jakiś rodzaj kamuflażu i powróciliśmy do wyglądu, znanego z renderów publikowanych w październiku. Warto jednak zaznaczyć, że może się okazać, iż ośmiokątna wyspa znajdzie się na pokładzie modelu Pro, więc nic nie jest jeszcze przesądzone.

Teraz do sieci trafiły szkic koncepcyjny oraz render ukazujące okrągłą wyspą z poczwórnym systemem aparatów. Zarówno w Find X7, jak i X7 Pro ma to wyglądać mniej więcej podobnie – razem z logo Haselblad sensory będą ułożone symetrycznie, w znak „+”.  Różnica widoczna będzie w oferowanych konfiguracjach aparatów.

Oppo Find X7 Pro dostanie 50-megapikselowy peryskopowy teleobiektyw Sony IMX858 z sensorem o rozmiarze 1/2,51 cala i obsługą OIS. Ma on oferować 6-kroptny zoom optyczny. Obok znajdzie się 50-megapikselowy peryskopowy teleobiektyw Sony IMX890 z 3-krotnym zoomem optycznym (1/1.56” ze wsparciem OIS). Pozostałe dwie jednostki to 50-megapikselowy aparat główny (Sony LYT-900) oraz aparat ultraszerokokątny 50 Mpix (Sony LYT-600).

Czytaj też: Składany iPad? Apple ma inne priorytety

Model podstawowy również będzie wyposażony w potrójną konfigurację, na którą składać się będzie 50-megapikselowy aparat główny (Sony LYT-808), 50-megapikselowy aparat z obiektywem ultraszerokokątnym oraz 64-megapikselowy peryskopowy teleobiektyw OmniVision OV64B. W obu smartfonach pojawi się ten sam 32-megapikselowy aparat do selfie.

Czytaj też: Dobra wiadomość dla właścicieli Galaxy Watch 5. Samsung w końcu wydał jakąś aktualizację dla swoich zegarków

Co do pozostałej specyfikacji, tutaj przecieki wspominają, że Oppo Find X7 napędzany będzie przez układ Dimensity 9300 w połączeniu z maksymalnie 16 GB pamięci Ram i do 1 TB pamięci wbudowanej. Za zasilanie odpowie akumulator 5000 mAh z szybkim ładowaniem z mocą 100 W. Model Pro sięgnie już po najnowszego Snapdragona, zapewne w takiej samej konfiguracji pamięci. Bateria też nie powinna się różnić, choć Oppo może postawić na nieco szybsze ładowanie. Nie ma co jednak ukrywać, że w nadchodzącej serii, zwłaszcza w modelu Pro, najważniejsze będą aparaty.