Dobra wiadomość dla właścicieli Galaxy Watch 5. Samsung w końcu wydał jakąś aktualizację dla swoich zegarków

Zbliża się koniec roku, a więc to ostatni moment na wydanie tegorocznych aktualizacji. Samsung już zaczął je udostępniać dla swoich urządzeń. Grudniowa poprawka bezpieczeństwa trafiła na pokład smartfonów, a teraz także smartwatchy, w tym Galaxy Watch 5.
Dobra wiadomość dla właścicieli Galaxy Watch 5. Samsung w końcu wydał jakąś aktualizację dla swoich zegarków

Samsung wydał aktualizację zabezpieczeń dla smartwatchy z serii Galaxy Watch 5

Debiutujące w ubiegłym roku smartwatche Galaxy Watch 5 i Galaxy Watch 5 Pro są jedynymi z lepszych zegarków producenta, a także tych działających pod kontrolą Wear OS w ogóle. Co prawda na rynku pojawiła się już kolejna generacja – Galaxy Watch 6 – jednak to wcale nie oznacza, że ich poprzednicy zostali zapomniani, choć niektórzy mogli sobie tak pomyśleć. W sierpniu bowiem Samsung udostępnił ich właścicielom nakładkę Watch One UI 5, kładącą przede wszystkim największy nacisk na ulepszenia w zakresie śledzenia jakości snu, ćwiczeń z uwzględnieniem pracy serca, ale nie zabrakło tam również nowości bardziej kosmetycznych, takich jak pakiet nowych tarcz zegarka.

Czytaj też: Świetna wiadomość dla właścicieli zegarków Huawei Watch GT 4. Pojawi się przydatna aktualizacja

Niestety od tamtej pory nie została wydana żadna nowa aktualizacja dla tych modeli, więc ich użytkownicy mogli się poczuć nieco pominięci. Co prawda udostępniane właśnie uaktualnienie nie zawiera żadnych nowych funkcji, ale to wcale nie oznacza, że można pominąć jego instalację. Jest to bowiem aktualizacja zabezpieczeń, a więc coś bardzo istotnego. Samsung już ruszył z jej wdrażaniem i jak sam informuje, wprowadza ona „stabilności i niezawodności” do serii Watch 5. Dla Galaxy Watch 5 jest to wersja R910XXU1BWL1, natomiast dla Galaxy Watch 5 Pro – R920XXU1BWL1.

Czytaj też: Czekacie na polską premierę Xiaomi 14 Pro? Mamy dla Was złą wiadomość

Według dziennika zmian, poprawka bezpieczeństwa z grudnia 2023 roku naprawia dziesiątki luk w zabezpieczeniach, jakie wykryto w poprzedniej wersji oprogramowania. Brzmi niepokojąco i jeszcze mocniej zachęca to do aktualizacji. Część z odkrytych luk ma związek z układem Exynos, który napędza smartwatche producenta. Wydaje się, że ta jedna aktualizacja zawiera poprawki zabezpieczeń z kilku ostatnich miesięcy – cóż, lepiej późno niż wcale.

Czytaj też: Samsung ma poważne plany co do elastycznych ekranów. Nie tylko smartfony, ale też wiele innych urządzeń

Właściciele Galaxy Watch 5 i Galaxy Watch 5 Pro powinni jak najszybciej zainstalować tę poprawkę, gdy tylko pojawi się na ich urządzeniach. Zeszłoroczne flagowe zegarki objęte są nową polityką aktualizacji Samsunga, więc przysługują im cztery lata aktualizacji oprogramowania Android, w tym Wear OS i One UI Watch, a do tego pięcioletnie wsparcie zabezpieczeń. Po częstotliwości wydawania łatek widać jednak, że nie są one już tak regularne, jak wcześniej.