„Ten wybór to oczywistość”- tak zagraniczne portale komentują zwycięstwo brytyjskiego aktora Idrisa Elby w plebiscycie The Sexiest Men Alive (Najseksowniejszy żyjący mężczyzna). Konkurs jest organizowany od przez magazyn People od 1985 roku, a Idris Elba jest 33 mężczyzną, który otrzymał ten tytuł. Tym samym dołączył do grona najgorętszych hollywoodzkich gwiazd - począwszy od Mela Gibsona po zeszłorocznego laureata Blake'a Sheltona.

Elba, rocznik ’72, pokonał w popularnym głosowaniu w mediach społecznościowych sporą konkurencję, m.in. Michaela Jordana, Jasona Momoai czy Chrisa Prattowa. Tym samym zdetronizował Sheltona, który w zeszłym roku wzbudził swoim sukcesem wiele kontrowersji. („Elba ratuje nas przed tragedią - przyznaniem tego tytułu drugi raz z rzędu Blake’owi Sheltonowi” - żartują zagraniczne media).

Wydaje się, że tegoroczny wybór nie wzbudza tak skrajnych emocji, a atrakcyjność Elby ma wręcz naukowe uzasadnienie! Uśmiech, spojrzenie, zarost, 190 cm wzrostu, masa mięśniowa, pewność siebie i dystans, który tylko dodaje uroku.  

Więcej o tym, jakie cechy sprawiają, że mężczyzna wydaje się pociągający, przeczytasz w artykułach:

 

Idris, a właściwie Idrissa Akuna Elba - przyszedł na świat w Wielkiej Brytanii, ale jego ojciec pochodził z Sierra Leone, a matka z Ghany. (Nie jest pierwszym ciemnoskórym laureatem w plebiscycie People). Aktor zyskał popularność dzięki rolom w serialach telewizyjnych takich jak: „Luther”, „ Ultraviolet”, „Sprawy inspektora Lynleya”, „Prawo ulicy”, „Biuro” czy w filmie „Pomiędzy nami góry”.

Jak najseksowniejszy mężczyzna 2018 roku zareagował na wieść o tym wyróżnieniu? Nawał je "miłą niespodzianką”. „Pomyślałem: Serio? Nie ma mowy. Podszedłem do lustra, spojrzałem na siebie i stwierdziłem: faktycznie, dziś jestem jakby bardziej sexy. A tak zupełnie szczerze, było to po prostu bardzo miłe uczucie. Na pewno napompowało mi ego".

Waszym zdaniem Idris Elba zasługuje na miano najseksowniejszego mężczyzny na świecie?

 

Źródło: www.vox.com


Zobacz, jak nasze gusta zmieniały się od 1985 roku . Oto lista najseksowniejszych mężczyzn świata (Sexiest Man Alive)  wg magazynu People >>>