Piknik Naukowy 2013 na Stadionie Narodowym

Piknik Naukowy Polskiego Radia i Centrum Nauki Kopernik jest największą imprezą plenerową o tematyce naukowej w Europie. W tym roku odbędzie się na nowym Stadionie Narodowym!

Obserwacja eksperymentów, samodzielne wykonywanie najróżniejszych doświadczeń, konkursy, zabawy, możliwość dotknięcia, spróbowania, pokierowania np. urządzeniami, to wszystko ma zainteresować nauką
najmłodszych, ale także ich rodzeństwo, rodziców, dziadków. Bo Piknik
to impreza rodzinna.

Już 15 czerwca na Stadionie Narodowym odbędzie się 17. edycja Pikniku Naukowego Polskiego Radia i Centrum Nauki Kopernik. W tym roku temat przewodni to życie – we wszystkich jego aspektach.

Będzie można m.in. poznać przebieg operacji transplantacyjnej, dowiedzieć się, jak wygląda nasz mózg pod mikroskopem, a nawet stworzyć naszyjnik
z własnoręcznie wyizolowaną próbką naszego DNA. To wszystko będzie się dziać przez 9 godzin, od godz. 11.00 do 20.00, na terenie Stadionu Narodowego.

Wstęp wolny. Szukajcie stoiska „Focusa” – też tam będziemy!

To tylko niektóre atrakcje…

Wywoływanie minitrzesienia ziemi (tupaniem i skakaniem), którego siłę i natężenie zarejestruje specjalnie zaprojektowany sejsmograf.

Spotkanie z naukowcami pracującymi na co dzień w Polskiej Stacji Polarnej na Spitsbergenie. Będzie można obejrzeć ich narty, sanie, skuter snieżny. Uczestnicy wypraw polarnych opowiedzą o życiu na biegunie zimna.

Geograficzny quiz z nagrodami pt. Jak dobrze znasz mapę świata? Każdy będzie miał szansę na sprawdzenie własnej wiedzy o rozmieszczeniu krajów, rzek i gór na mapie naszej planety – będzie pomagał w malowaniu jednej, wspólnej mapy świata całkowicie z pamięci.

Pokazy Koła Naukowego Automatyki i Robotyki Robomaticon – jak za pomocą szczoteczki do zębów, małej baterii i kilku drucików stworzyć poruszającego się robota.