Czekacie na POCO F6 Pro? Xiaomi przypadkowo zdradza jego tajemnicę

Zwykle o specyfikacji smartfona przed jego oficjalną premierą dowiadujemy się z plotek i przecieków. Czasem jednak zdarza się tak, że to sam producent przypadkowo coś ujawni i tak właśnie się stało w przypadku POCO F6 Pro, bo to samo Xiaomi ujawniło jego istnienie i to w ciekawy sposób.
Czekacie na POCO F6 Pro? Xiaomi przypadkowo zdradza jego tajemnicę

Xiaomi potwierdza istnienie POCO F6 Pro

Możemy oczywiście kłócić się, jak to jest z przeciekami – w jakim stopniu są to faktycznie spekulacje czy podejrzane gdzieś szczegóły, a na ile kontrolowane informacje ujawniane przez jakiegoś producenta. Prawda jest jednak taka, że najczęściej do czasu premiery lub przynajmniej rozpoczęcia kampanii marketingowej oficjalnie nic nie wiadomo. Trochę inaczej ma się to w sytuacji, gdy to sama firma nie jest w stanie utrzymać tajemnicy i przypadkowo wypuszcza aktualizację dla smartfonu, który jeszcze nie ujrzał światła dziennego.

Czytaj też: Xiaomi Mix Fold 4 będzie rekordowo cienki. A co zaoferuje Mix Flip?

Właśnie tak stało się z Xiaomi i POCO F6 Pro, czyli modelem, który dopiero czeka na swoją premierę. Dzięki wypuszczonej publicznej aktualizacji wiemy, że urządzenie istnieje i zbliża się do premiery. Wiadomo też coś jeszcze, bo jeśli dobrze się przyjrzymy informacjom, zobaczymy bardzo znajomą nazwę kodową „Vermer”. Znajoma, bo pod takim samym kryptonimem pojawiał się już inny smartfon – Redmi K70.

Jeśli na bieżąco śledzicie doniesienia, zapewne ten szczegół nie jest wam obcy, choć wcześniej źródła nie były zgodne i wahały się pomiędzy Redmi K70 i Redmi K70E. Jest to też zgodne z dotychczasowymi działaniami firmy, bo rebranding, zwłaszcza w przypadku serii Redmi K jest na porządku dziennym. Ten szczegół potwierdza nam jednak specyfikację nadchodzącego modelu POCO, dzięki czemu jego premiera jest w zasadzie jedynie czystą formalnością.

Czytaj też: Apple kombinuje z pomysłami na składaka. Raczej nie tędy droga

Co zatem oferować będzie POCO F6 Pro? Jeśli Xiaomi niczego nie zmieni w globalnym wariancie, smartfon zostanie 6,67-calowy ekran OLED o rozdzielczości 1440 x 3200 pikseli i częstotliwości odświeżania 120 Hz. Wyświetlacz obsługiwać będzie Dolby Vision, HDR10+, a jego jasność szczytowa ma wynosić aż 4000 nitów. Z przodu znajdzie się 16-megapikselowa kamerka do selfie, natomiast z tyłu dostaniemy dość podstawową konfigurację, z 50-megapikselowym aparatem głównym z OIS, ultraszerokokątnym 8 Mpix i dodatkowym macro 2 Mpix. Sercem urządzenie będzie układ Snapdragon 8 Gen 2 wspierany przez 12 lub 16 GB pamięci Ram i 256, 512 GB lub 1 TB pamięci masowej. Do tego akumulator 5000 mAh i superszybkie ładowanie z mocą 120 W.

Czytaj też: Co z premierą serii Xiaomi Pad 7? Nowe tablety znów opóźnione

Jedyną niewiadomą pozostaje premiera, jednak skoro Xiaomi wydało już aktualizację, rynkowy Debiut POCO F6 Pro nie może być zbyt odległy.