Pożegnanie „Zosi Samosi”…

Dnia 19 października 2010 r. w Klubie Iguana Lounge odbyła się konferencja Sukcesu Pisanego Szminką pt. Efektywne delegowanie odpowiedzialności i obowiązków – czyli jak pozbyć się syndromu „Zosi –Samosi” i wywierać wpływ na innych.

W spotkaniu wzięły udział poważane ekspertki, które radziły w jaki sposób delegować obowiązki innym, jak komunikować potrzeby i wymagania i jak dzielić się władzą by nie stracić kontroli.  Były to Dr Irena Eris – jedna z najbardziej wpływowych kobiet w dziejach Polski, Iwona Wencel – właścicielka firmy HR Business Partners, laureatka II nagrody w konkursie Bizneswoman. Katarzyna Sroczyńska – Szefowa działu Psychologia w miesięcznika “Focus”, redaktor prowadząca magazynu “Coaching”.

Panie podkreślały, że dla wielu z nas delegowanie jest dylematem. Musimy zachować to, czego chcemy uniknąć czyli odpowiedzialność, dodatkowo porzucając to, co chcemy zachować, czyli władzę. Dylemat ten jest często wzmacniany przez czynnik natury psychologicznej – silny opór przed delegacją zadań. Ekspertki odwołując się do własnych doświadczeń radziły by delegować te zadania, które zabierają dużo czasu. Są rutynowe i powtarzalne.

Część biznesowa rozpoczęła się prezentacją nowej platformy Mary Kay Cosmetics „w stronę Piękna” www.marykay.pl

W części rozrywkowej odbył się pokaz Anny Krzyżanowskiej, podczas którego projektantka doradzała jakiego typu stroje i dodatki pasują na daną okazję i do danego typu urody.

Całości wydarzenia towarzyszyła wystawa fotografii pt. Zmysłowość w obiektywie Julii Molner oraz pokazy sekretów jesiennej pielęgnacji i trendów sezonu w ofercie Mary Kay Cosmetics Poland.

Na konferencji miała też miejsce premiera książki Sukces Pisany Szminką. Książki napisanej  dla kobiet śmiało patrzących w przyszłość,  które przymierzają się do zmiany, jednocześnie się jej obawiając. To książka, która ma inspirować, podsuwać pomysły na realizację odważnych planów biznesowych i życiowych, zarazem odpowiadająca na pytania – jak zacząć, i jakie podjąć działania by osiągnąć sukces.

Organizatorzy i partnerzy: Radio PiN i Mary Kay, Iguana Lounge i Poczta Kwiatowa

Patroni medialni: ELLE, BRIEF, Radio PiN, Businesswoman, ESSENCE, Polki w Świecie, The Warsaw Voice, PWnet, Akademia Kobiet Sukcesu, biznesnaobcasach.pl, warszawianki.pl

Źródło: www.sukcespisanyszminka.pl

Więcej:coaching