Praca zdalna – jak sprawić, by nadal była efektywna? Firma Lenovo ma na to rozwiązanie

Uzupełniasz dokumenty, uczestniczysz w spotkaniu, a w międzyczasie próbujesz odpisywać na maile. W pracy stałeś się mistrzem wielozadaniowości, ale czasem masz wrażenie, że przydałby ci się osobisty asystent? Teraz to marzenie może się spełnić, bo Lenovo właśnie zaprezentowało urządzenie ThinkSmart View.
Praca zdalna – jak sprawić, by nadal była efektywna? Firma Lenovo ma na to rozwiązanie

ThinkSmart View od Lenovo to inteligentne urządzenie, które może współdziałać z twoim komputerem i dzielić z nim obowiązki. Jak? To proste. ThinkSmart View przejmuje zadania administracyjne, które dotychczas obciążały zasoby twojego komputera. Dzięki temu możesz jednocześnie pracować na komputerze – który odciążony od części zadań będzie działać sprawniej – a przez ThinkSmart View prowadzić wideokonferencje.

Koniec z ciągłym przełączaniem kart w przeglądarkach i przenoszeniem się między oknami aplikacji za każdym razem, gdy tylko usłyszysz dzwonek powiadomienia. A tym samym – koniec z rozpraszaczami i spotkaniami, które wstrzymują lub opóźniają twoją pracę.

Tym bardziej, że ThinkSmart View jest wprost stworzony do komunikacji. Głośnik 1,75 cala o mocy 10 W, 8-calowy ekran dotykowy (HD 1200×800) oraz wbudowana kamera szerokokątna (5 MP) i podwójny mikrofon przeniosą na nowy poziom sposób, w jaki kontaktujesz się ze współpracownikami. Ogromny plus tego urządzenia to wysoka jakość dźwięku!

ThinkSmart View ma też wbudowaną fizyczną osłonę kamery (ThinShutter) i przycisk do wyłączania mikrofonu. Dzięki temu w dowolnym momencie jednym ruchem możesz wyłączyć obraz ze swojej kamery, albo dźwięk. Widać cię i słychać tylko wtedy, gdy tego chcesz.

Co więcej jeśli w czasie spotkania online chcesz pokazać innym kilka slajdów z projektu, albo aktualny raport wystarczy, że udostępnisz prezentację lub ekran z komputera, a ThinkSmart View wygeneruje podgląd na żywo tego, co widzą inni uczestnicy wideokonferencji.

Z ThinkSmart View możesz korzystać też poza biurem, ale tu będziesz potrzebować dostępu do gniazdka, bo urządzenie nie ma wbudowanej baterii. W czasie pracy z kawiarni albo pociągu z pomocą przychodzą też słuchawki ThinkPad X1 z funkcją aktywnej eliminacji hałasu.

Urządzenie ThinkSmart View jest łatwe we wdrożeniu i utrzymaniu, a do tego niewielkie i bardzo lekkie (waży zaledwie kilogram). Intuicyjny interfejs sprawia, że nawet ci, których trudno nazwać entuzjastami technologicznych nowinek, bez problemu poradzą sobie z jego obsługą. Przykład – spotkanie w Microsoft Teams możesz rozpocząć jednym dotknięciem! To jeszcze nigdy nie było tak proste.

Przy wszystkich tych udogodnieniach, Lenovo nie zapomina o bezpieczeństwie. Dostęp do ThinkSmart View możesz zabezpieczyć osobistym czterocyfrowym kodem PIN.

Wisienką na torcie jest nowoczesny design, dzięki czemu ThinkSmart View doskonale się prezentuje we wszystkich wnętrzach – czy to biurowych czy domowych, jeśli pracujesz zdalnie (wymaga licencji komercyjnej firmy Microsoft).

Lenovo już zapowiedziało aktualizacje do ThinkSmart View, które dodatkowo podniosą efektywność pracy – nie tylko urządzenia, ale i użytkownika.