“Projektanci edukacji. Od pomysłu do projektu”. Rusza 10. edycja konkursu dla kreatywnych uczniów i nauczycieli

Do wygrania jest aż 80 grantów o łącznej wartości 85 tysięcy zł na realizację najlepszych uczniowskich pomysłów. Zgłoszenia można nadsyłać do 27 listopada.

Projektanci edukacji. Od pomysłu do projektu to nowa, odświeżona odsłona „Projektu z klasą” – popularnego, ogólnopolskiego konkursu przeznaczonego jest dla nauczycieli i uczniów, którzy chcieliby zrealizować ciekawe projekty edukacyjne i szukają dla nich wsparcia finansowego oraz merytorycznego.

Od 2010 roku wydawnictwo Nowa Era zorganizowało dziewięć edycji konkursu – uczniowie z nauczycielami zgłosili w nich łącznie aż 4 265 pomysłów, spośród których aż 230 zdobyło granty na realizację. Łączna suma przyznanych grantów wyniosła ponad 400 000 zł!

Do konkursu “Projektanci edukacji” mogą przystąpić grupy projektowe (nauczyciel oraz uczniowie) ze wszystkich klas szkół podstawowych (w tym po raz pierwszy z klas 1-3) i wszystkich typów szkół średnich. Zwiększyła się również liczba i pula grantów – ich wartość wynosi w tym roku aż 85 tysięcy zł! Dodatkowo na każdym etapie konkursu – od opracowania pomysłu po realizację projektu – uczestnicy mogą liczyć na wsparcie merytoryczne Organizatora – otrzymają do dyspozycji liczne materiały merytoryczne m.in e-booki, webinary i artykuły eksperckie,  zgromadzone na dedykowanej stronie internetowej: projektanciedukacji.pl.

Historia konkursu pokazuje, że zainspirowani przez nauczyciela uczniowie mogą zdziałać naprawdę wiele. Od 9 lat uczestnicy konkursu udowadniają, że ważna jest dla nich zarówno ich własna edukacja oraz rozwijanie pasji, jak i działanie na rzecz innych: lokalnej społeczności, innych dzieci, czy też po prostu potrzebujących. Wśród nagrodzonych projektów znalazły się takie o charakterze naukowym, technologicznym, społecznym, oparte na wolontariacie, ale także propagujące przedsiębiorczość.

Serdecznie zapraszamy do udziału wszystkich nauczycieli i uczniów, którzy mają ciekawe pomysły i szukają wsparcia w ich realizacji. Udział w konkursie Projektanci edukacji daje uczniom pełną swobodę w rozwijaniu zainteresowań. Dzieci i młodzież samodzielnie wybierają pomysły do realizacji, a dzięki pracy nad wcieleniem ich w życie, mogą w ciekawy sposób przyswajać nową wiedzę oraz kształcić kolejne umiejętności. Rozwijają również kreatywność, odpowiedzialność i umiejętność współdziałania – także na rzecz innych – komentuje Małgorzata Jankowska, koordynatorka inicjatyw odpowiedzialnych społecznie w wydawnictwie Nowa Era, członek jury konkursu Projektanci edukacji.

Nauczyciele prowadzący uczniowskie grupy projektowe mogą się zgłaszać do konkursu do 27 listopada za pośrednictwem strony internetowej projektanciedukacji.pl. Ogłoszenie wyników I etapu konkursu odbędzie się 15 stycznia 2020 roku. Wtedy poznamy 75 zwycięskich grup projektowych, które otrzymają granty finansowe na wcielenie w życie swoich pomysłów. Zwycięzcy będą mieli czas na ich realizację do 6 maja 2020 roku. 20 maja poznamy laureatów II etapu konkursu – wydawnictwo Nowa Era przyzna w nim dodatkowo 5 Złotych Grantów (o wartości 2.000 zł każdy), nagradzając zrealizowane już projekty.

 

Więcej:undefined