Przyłącz się do programu „Po stronie natury” i posadź swoje drzewo

W kwietniu ruszyła dziewiąta edycja programu „Po stronie natury”, w ramach którego Żywiec Zdrój wraz z partnerami pomaga chronić zasoby naturalne i do tego samego angażuje Polaków. Do inicjatywy może przyłączyć się każdy. Wystarczy wpisać specjalny kod spod etykiety wody Żywiec Zdrój na www.postronienatury.pl i zadedykować drzewo bliskiej osobie. W zamian za to leśnicy posadzą je w naszym imieniu.

Im więcej drzew, tym więcej czystej wody w naturze

Natura, wraz z jej cennymi zasobami, nie jest nam dana raz na zawsze. Aby nasze dzieci
i przyszłe pokolenia mogły cieszyć się krystaliczną wodą prosto z natury,  już dziś musimy podejmować działania chroniące zasoby wodne. Ogromne znaczenie dla ochrony tych zasobów ma sadzenie drzew, ponieważ charakterystyczna dla lasów gleba ogranicza tempo spływu wód opadowych. Dzięki temu wody te są wchłaniane i docierają do zasobów wody pitnej zgromadzonych pod ziemią. W ten sposób drzewa sprawiają, że wody w naturze jest więcej.  To właśnie ze względu na rolę drzew dla ochrony zasobów wodnych, w ramach programu „Po stronie natury” Żywiec Zdrój wspólnie z partnerami: Lasami Państwowymi, Polskim Towarzystwem Turystyczno-Krajoznawczym i Fundacją Ekologiczną Arka, w tym roku posadzi kolejny już,  szósty milion drzew.

Każde drzewo jest ważne 

Podczas tegorocznej edycji programu, dzięki wyjątkowej akcji konsumenckiej, każdy może zadecydować o posadzeniu drzewa. Jak to zrobić? Należy wpisać specjalny kod spod etykiety wody Żywiec Zdrój na www.postronienatury.pl i zadedykować drzewo bliskiej osobie.
W zamian za to leśnicy posadzą je w naszym imieniu w Beskidach. To, gdzie drzewo zostało posadzone, będzie można zobaczyć na specjalnie stworzonej mapie.  

Do wzięcia udziału w akcji zachęca Martyna Wojciechowska, ambasadorka programu:
 – Drzewa mają wspaniały wpływ na nasze życie. Oprócz tego, że produkują tlen, sprawiają też, że nie ma powodzi, nie ma suszy. Kiedy liście opadają z drzew to zmienia strukturę gleby
i dzięki temu ziemia jest w stanie pochłonąć więcej wilgoci, więc wody jest więcej. Dla nas wszystkich – mówi Martyna Wojciechowska.

Wymień butelki na sadzonki

Jeżeli ktoś ma możliwość samodzielnego posadzenia drzewa –  posiada ogród czy działkę, może odebrać sadzonkę w zamian za 10 plastikowych butelek podczas jednej z akcji specjalnych: na piknikach ekologicznych lub w jednym ze 100 punktów zlokalizowanych przed sklepami Biedronki na terenie całego kraju.

Plan pikników Po Stronie Natury i współpracujące sklepy Biedronka znaleźć można na: www.postronienatury.pl