Pułapki umysłu – nowa seria na National Geographic Channel

Nowa seria “Pułapki umysłu” wyzywa widzów do wysilenia umysłów podczas starcia z łamigłówkami, złudzeniami optycznymi i zadziwiającymi eksperymentami.

Od momentu urodzenia 1,5 kilogramowa galareta kontroluje każdą naszą myśl, podjęte w ułamku sekundy decyzje i złożone osądy. Mózg potrzebuje ogromnej wytrzymałości fizycznej by przetwarzać wszystko co słyszmy, widzimy i czujemy, a tego nie są w stanie zrobić nawet najwytrwalsi z najwytrwalszych. Używając zaledwie 12 watów mocy mózg tworzy skróty do wypełnienia luk zostawiając miejsce na błędy. Ale tak jak w przypadku każdego innego mięśnia w naszym organizmie można zwiększyć jego wydajność poprzez regularne treningi.

Zdolności umysłowe pozwoli odkryć najnowsza serią National Geographic Channel. Program obejmujący zagadnienia od percepcji wzrokowej do rozpoznawania dźwięków, atrakcyjności  i perswazji, pobudza umysł do pracy za pomocą skomplikowanych i zadziwiających eksperymentów, iluzji optycznych i łamigłówek.

Gospodarzem, który oprowadza widzów przez meandry szarej materii jest prezenter telewizyjny, producent filmowy i dziennikarz Jason Silva, znany z wcześniejszej serii National Geographic Channel „Rusz głową”.

Jasonowi towarzyszy „The Gentelman Thief” Apollo Robbins – specjalista od oszustw. W styczniu 2013 roku New Yorker w swoim artykule napisał o Robbinsie „wśród ludzi ze swojej branży jest powszechnie uważany za najlepszego na świecie, technika, dzięki której zabiera rzeczy z ludzkich kurtek, spodni, torebek, nadgarstków, palców i szyi oraz sposób w jaki im je zwraca jest jednocześnie zabawny i zadziwiający”. Ten niesamowity duet przy pomocy ekspertów w dziedzinie kognitywistyki, neurologii i psychologii pomoże zrozumieć widzom skomplikowaną pracę mózgu.