Nie masz komputera Samsunga, a chcesz korzystać z Quick Share? Już prawie nic nie stoi Ci na przeszkodzie

Funkcje lokalnego udostępniania są bardzo wygodne. Samsung już od dawna ma takie rozwiązanie o nazwie Quick Share, z którego możemy korzystać zarówno na telefonach, jak i tabletach producenta oraz na komputerach z Windowsem, o ile te również wyszły z fabryki południowokoreańskiego giganta. Na szczęście w tym ostatnim przypadku nastąpiła istotna zmiana.
Nie masz komputera Samsunga, a chcesz korzystać z Quick Share? Już prawie nic nie stoi Ci na przeszkodzie

Z Quick Share skorzystamy teraz także na komputerach innych firm, jednak jest pewne „ale”

Aplikacja Quick Share PC dla systemu operacyjnego Windows jest dostępna już od 2021 roku, ale co z tego, skoro można było z niej korzystać tylko na laptopach Samsunga, które w Polsce nie są nawet dostępne? Chociaż funkcja jest bardzo przydatna, bo pozwala na bezprzewodowe przesyłanie plików pomiędzy komputerem a telefonami/tabletami z Androidem, to jej dostępność została bardzo mocno ograniczona. W końcu o ile komputer z Windowsem ma bardzo dużo osób, o tyle nawet za granicą popularność laptopów Samsunga nie jest aż tak duża.

Czytaj też: Inteligentnych urządzeń do noszenia będzie przybywać? Samsung może mieć bardzo ambitne plany

Na szczęście pojawiła się nowa aktualizacja, która zmienia ten stan rzeczy. Południowokoreańska firma postanowiła po cichu zaktualizować aplikację na komputery osobiste tak, by można było korzystać z niej także na urządzeniach innych producentów. Zmianę w sklepie Microsoft Store zauważył serwis SamMobile. W dzienniku aktualizacji możemy przeczytać, że aplikacja „obsługuje teraz komputery z systemem Windows innych firm”.

Dla tych, którym do tej pory nie podobało się wcześniejsze ograniczenie, jest to bardzo dobra wiadomość, bo będą już mogli korzystać z Quick Share i bezproblemowo udostępniać pliki pomiędzy urządzeniami. Niestety, nie jest aż tak idealnie, bo Samsung postawił tutaj pewne sprzętowe ograniczenia. Związane są one z wersją kompilacji systemu operacyjnego, a także wersją sterowników Bluetooth oraz WiFi – w tym przypadku musi być to sprzęt Intela. Konieczna jest więc wersja 22.50.02 sterownika Bluetooth i wersja 22.50.07 sterownika Wi-Fi. W przypadku Windowsa mowa o systemie operacyjnym Windows 10 2004 (numer kompilacji 19041) lub nowszy,

Czytaj też: Kolejna duża aktualizacja zmierza na smartfony i tablety Samsunga. Sprawdź, jakie nowości dostaniesz

Jeśli więc masz w swoim komputerze moduły łączności od Qualcomma, MediaTek czy innych firm, nadal nie skorzystasz z Quick Share. Na szczęście nie jest to jakaś wielka strata, bo już od kilku miesięcy bezproblemowo można używać aplikacji Nearby Share dla systemu Windows od Google’a. Działa ona w ten sam sposób – można za pomocą tego rozwiązania lokalnie udostępniać pliki pomiędzy dowolnym telefonem z Androidem i usługami Google i dowolnym 64-bitowym komputerem z Windowsem. Pytanie tylko, które z tych rozwiązań oferuje szybszy przesył danych, bo w końcu to jedna z istotniejszych kwestii, na którą zwracają uwagę użytkownicy.