Robot został CEO. W tej firmie najwyższe stanowisko przypadło sztucznej inteligencji

Świat idzie do przodu, a technologia się rozwija do tego stopnia, że sztuczna inteligencja w coraz większym zakresie wpływa na nasze życie. Świadczy o tym historia związana z firmą NetDragon Websoft.
Robot został CEO. W tej firmie najwyższe stanowisko przypadło sztucznej inteligencji

Jej pracownicy zajmują się grami online oraz tworzeniem aplikacji mobilnych. Niedawno Chińczycy ogłosili że humanoidalny robot napędzany sztuczną inteligencją obejmie tam najwyższe stanowisko kierownicze. Tang Yu ma pełnić funkcję centrum danych w czasie rzeczywistym i stanowić przydatne narzędzie analityczne, ułatwiając podejmowanie decyzji.

Czytaj też: Karaluchy-cyborgi wkraczają do akcji. Jak można je wykorzystać?

Robot ma też kierować główną spółką zależną firmy, Fujian NetDragon Websoft, stanowiąc swego rodzaju symbol postępu, jakiego doświadczyła sztuczna inteligencja. Wśród popularnych produkcji dostarczonych przez Chińczyków wymienia się pozycje takie jak Heroes Evolved i Conquer Online oraz odpowiadające im aplikacje na Androida.

Robot napędzany sztuczną inteligencją będzie piastował funkcję CEO w NetDragon Websoft

Tang Yu będzie również służyć jako centrum danych w czasie rzeczywistym i narzędzie analityczne, aby wspierać racjonalne podejmowanie decyzji w codziennych operacjach, a także stworzyć bardziej efektywny system zarządzania ryzykiem. Ponadto oczekuje się, że Tang Yu odegra kluczową rolę w rozwoju talentów i zapewnieniu sprawiedliwego i wydajnego miejsca pracy dla wszystkich pracowników. wyjaśniają przedstawiciele NetDragon Websoft

Jak dodaje Dejian Liu, firma zamierza kontynuować prace nad tego typy algorytmami, a sztuczna inteligencja jest jego zdaniem przyszłością w kontekście zarządzania przedsiębiorstwem. Co ciekawe, na początku tego roku naukowcy z London School of Economics and Political Science ogłosili, że sztuczna inteligencja jest równie dobra a nawet lepsza w zatrudnianiu pracowników niż ludzie.

Czytaj też: Najstarszy uwieczniony wypadek komunikacyjny na wyciągnięcie ręki. Do sieci trafiło niezwykłe nagranie

Tego typu algorytmy, oparte na przykład na uczeniu maszynowym, świetnie radzą sobie z analizowaniem ogromnych ilości danych. W związku z tym sprawdzają się wszędzie tam, gdzie potrzeba błyskawicznego przeglądu sytuacji. Badania skupiające się na skuteczności podejmowanych decyzji wykazały, iż sztuczna inteligencja w znacznie mniejszym stopniu od ludzi kieruje się wszelkiego rodzaju uprzedzeniami, dzięki czemu dokonywane przez nią wybory są lepsze od ludzkich.