Masz Galaxy A14 5G? Spodziewam się aktualizacji do Androida 14

Podczas gdy inni producenci wciąż jeszcze wprowadzają na rynek smartfony z poprzednim Androidem, Samsung kończy udostępniać najnowszą wersję systemu dla kwalifikujących się do aktualizacji urządzeń. Tym razem przyszedł czas na budżetowego Galaxy A14 5G.
Masz Galaxy A14 5G? Spodziewam się aktualizacji do Androida 14

Android 14 z One UI 6 zmierza do europejskich modeli Galaxy A14 5G

W październiku zeszłego roku Samsung zaprezentował światu najnowszą wersję nakładki One UI 6, przynoszącą sporo zmian, takich jak ulepszenia w zakresie edycji zdjęć i wideo. Jedną z istotniejszych nowości jest Szybki Panel, podzielony na różne sekcje, dający szybki dostęp do najważniejszych narzędzi, ustawień i funkcjonalności. Gigant zadbał o subtelny wygląd oraz dobrą widoczność wszystkich dostępnych tam opcji. Nakładka ma zwiększyć komfort użytkowania urządzeń producenta i jak na razie spisuje się dobrze, bo nie słyszeliśmy jeszcze o jakichś większych problemach. Należy też pamiętać, że jednocześnie południowokoreański gigant wdraża na swoje sprzęty również Androida 14, który sam w sobie przynosi też sporo nowości.

Czytaj też: Samsung Galaxy XCover 7 to kolejny smartfon do zadań specjalnych. Co oferuje?

Samsung dość szybko i co najważniejsze sprawnie przystąpił do wdrażania aktualizacji na kwalifikujące się do tego sprzęty. W przeciwieństwie do innych producentów, można powiedzieć, że już powoli zbliża się do końca całego procesu. Po flagowcach, ex flagowcach i modelach z wyższej półki przyszedł czas także na smartfona bardziej budżetowego. W przypadku Galaxy A14 5G aktualizacja przebiega trochę nierówno. Zwykle, kiedy system pojawiał się w jednym regionie, nie minęło dużo czasu, a trafiał też do innych krajów. Tymczasem tutaj trochę było komplikacji.

Czytaj też: Samsung ogłosił nową funkcję dla swoich smartfonów. Szkoda, że my z niej raczej nie skorzystamy

Android 14 z One UI 6 trafił do Indii jeszcze w listopadzie, ale dopiero kilka dni temu dotarł do USA. Na szczęście europejscy użytkownicy nie musieli długo czekać i najnowsza wersja oprogramowania już zaczęła pojawiać się na ich smartfonach. Aktualizacja A146PXXU5CWL7 waży około 1,7 GB i prawdopodobnie zawiera poprawkę zabezpieczeń z grudnia 2023 roku, jednak brakuje w niej styczniowej łatki. Warto też wiedzieć, że nie wszystkie funkcje uwzględnione przez Samsunga w dzienniku zmian będą dostępne. Zabraknie m.in. automatycznego blokowania, co prawdopodobnie wynika z ograniczeń modelu.

Czytaj też: Galaxy A55 wyglądem nie zachwyci, ale Samsung i tak nie musi się martwić o jego sprzedaż

W czasie, kiedy Samsung kończy aktualizacje swoich smartfonów, z coraz większą ciekawością czekamy na kolejną wersję nakładki. One UI 6.1 ma bowiem przynieść sporo ulepszeń w zakresie sztucznej inteligencji, wprowadzanych pod kątem nadchodzącej serii Galaxy S24. Na razie na tym najbardziej skupiają się przecieki, dlatego trudno jeszcze powiedzieć, jakie dokładnie zmiany dostaną właściciele starszych urządzeń. Tego powinniśmy dowiedzieć się już niedługo, bo wedle doniesień, ta wersja nakładki producenta zostanie ogłoszona 17 stycznia, wraz z nowymi flagowcami.