Samsung chyba sam nie może doczekać się premiery nowych składaków. W reklamie Galaxy AI ujawnił ich wygląd

Nadchodzące składaki Samsunga to jedna z gorętszych premier, jaka czeka nas w nadchodzących miesiącach. Sporo mówiło się o ulepszeniach w ich specyfikacji oraz wyglądzie, a teraz, dzięki samemu producentowi, możemy zmiany w projekcie zobaczyć na oficjalnej grafice. Jak będą prezentować się Galaxy Z Fold 6 i Galaxy Z Flip 6?
Samsung chyba sam nie może doczekać się premiery nowych składaków. W reklamie Galaxy AI ujawnił ich wygląd

Samsung reklamował Galaxy AI w nadchodzących składakach, a jak to zrobić, bez ich pokazania?

Wszyscy dobrze wiemy, że w internecie nic nie ginie i najświeższym tego przykładem jest wpadka Samsunga, który na swojej stronie w Kazachstanie (przez Reddit) chciał zareklamować sztuczną inteligencję w Galaxy Z Fold 6 i Galaxy Z Flip 6, więc przy okazji nam ich projekt. Oczywiście, jeśli na bieżąco śledzicie doniesienia związane z tymi urządzeniami, to ich wygląd nie będzie dla nikogo wielkim zaskoczeniem, bo ujawniły go już liczne przecieki oraz rendery. Dobrze jednak mieć potwierdzenie z oficjalnego źródła.

Czytaj też: Czekacie na premierę serii Oppo Find X8? Mamy dla Was dobrą wiadomość

Jak możecie zauważyć powyżej, nowe składaki południowokoreańskiego giganta staną się bardziej kanciaste. Ostatnio Apple odszedł od bardzo płaskich ramek w iPhone’ach, ale za to inni producenci, w tym właśnie Samsung, zaczęli iść w tym kierunku. Nie wiem, czy to dobre rozwiązanie, bo Galaxy Z Fold 6 prezentuje się na grafice dość ciężko, a przecież – wedle źródeł – producent ma go w tym roku znów odchudzić. Z drugiej strony nabrał on teraz kształtów zbliżonych do Galaxy S24 Ultra i może właśnie o to chodziło, żeby te najbardziej premium modele były do siebie podobne. Galaxy Z Flip 6 też ma takie spłaszczone ramki, ale rogi urządzenia są bardziej zaokrąglone, co łagodzi zmiany w projekcie.

Czytaj też: Tymi smartfonami Samsung namiesza na rynku. To będą najtańsze modele w ofercie firmy

Kolejnym, co rzuca się w oczy, to lekka zmiana w obrębie wyspy aparatów. Nie jest to nic spektakularnego, bo Samsung po prostu zmienił obramowanie sensorów – z lżejszego i delikatniejszego srebrnego pierścienia przeszliśmy do bardziej masywnego modułu. Jeśli chodzi o Flipa, tutaj chyba nie ma większych różnic, bo nawet jeśli powiększono nieco ekran zewnętrzny, to różnica jest niewidoczna. Jedynie sensory zdają się mieć nieco grubszą obramówkę, ale to z kolei może być złudzenie, nie widzimy ich bowiem bezpośrednio.

Czytaj też: Samsung rozszerza działanie świetnej funkcji. Teraz więcej osób będzie mogło z niej korzystać

Jak już wspomniałam, grafika została udostępniona przy okazji zapowiedzi funkcji Galaxy AI dla nadchodzących składaków. Firma zdradziła, że będą one oczywiście obsługiwać sztuczną inteligencję i chodzi tu zarówno o funkcje przetwarzane na urządzeniu, jak i w chmurze. Mają pojawić się również specjalne usprawnienia, skupione na podniesieniu jakości doświadczeń na składanym ekranie, a także rozwinięcie Tłumaczeń na żywo, które obsługiwać będą aplikacje firm trzecich służące do rozmów głosowych, a więc także komunikatory, co z pewnością będzie bardzo pożądaną nowością. Można się też spodziewać, że Samsung na tym nie poprzestanie i trzyma jeszcze w rękawie jakieś inne rewelacje, które ujawni dopiero podczas nadchodzącego wydarzenia Galaxy Unpacked, mającego odbyć się na początku lipca.