Czekacie na premierę serii Oppo Find X8? Mamy dla Was dobrą wiadomość

W sieci zaczyna pojawiać się coraz więcej szczegółów dotyczących serii Oppo Find X8 i choć brzmią one ekscytująco, to wciąż zastanawialiśmy się, czy w ogóle warto czekać na te smartfony, skoro mogą nie zadebiutować globalnie. Na szczęście producent przekazał dobrą wiadomość w tej sprawie.
Oppo Find X7
Oppo Find X7

Seria Oppo Find X powróci na globalny rynek

W tym roku Oppo zafundowało nam już jedną dużą premierę. Seria Find X7 zadebiutowała na początku roku, ale niestety, jedynie w Chinach, więc wszystkie przygotowane przez producenta ulepszenia i nowości przeszły nam koło nosa. Zresztą, było to do przewidzenia, bo przecież i poprzednia generacja także została ograniczona do rodzimego rynku. Ta decyzja nie spodobała się wielu osobom, co zresztą nie powinno dziwić. Na szczęście Oppo postanowił zmienić swoje podejście i znów wypuścić swoje flagowce w świat.

Czytaj też: Najnowszy ultraflagowiec Oppo zapowiada się ciekawie. Co zaoferuje Find X8 Ultra?

Podczas wczorajszej konferencji w Londynie firma dużo mówiła o sztucznej inteligencji w smartfonach. To temat bardzo teraz na topie i chyba wszyscy czołowi producenci smartfonów chcą dodać swoje przysłowiowe „trzy grosze”, stawiając czoła rosnącej w siłę konkurencji. Oppo wierzy, że przyszłość należy właśnie do telefonów z SI i postanowiło podjąć się misji udostępnienia tych funkcji masom. Innymi słowy, firma chce wprowadzić funkcje generatywnej sztucznej inteligencji we wszystkich swoich seriach i do końca tego roku chce dotrzeć z nimi do 50 milionów użytkowników.

Czytaj też: Galaxy S25 Ultra w końcu dostanie długo wyczekiwane ulepszenie. O ile Samsung nie zmieni zdania

To bardzo śmiały plan, do którego realizacji konieczne są oczywiście nowe smartfony, najlepiej flagowce. Dlatego właśnie ogłoszono, że seria Find X powróci na globalny rynek. Raczej nie chodzi tutaj o modele Find X7, a właśnie o nadchodzące Find X8, które wedle doniesień, mają zadebiutować jeszcze w tym roku. Na tym oczywiście się nie skończy.

Jeśli na bieżąco śledzicie smartfonowe premiery, to zapewne nie umknął wam fakt, że kilka tygodni temu w Chinach debiutowała seria Oppo Reno 12, składająca się z dwóch modeli – Reno 12 i Reno 12 Pro. Oppo zapowiedziało, że jeszcze w tym miesiącu seria ta trafi do globalnej dystrybucji, jednak nie wspomniano, czy na pokładzie urządzeń pojawią się jakieś zmiany sprzętowe.

Czytaj też: Co z globalną premierą Xiaomi Mix Flip? Pojawiły się optymistyczne wieści

Z tego co wiadomo, generatywna sztuczna inteligencja na pokładzie smartfonów chińskiej firmy będzie dość wszechstronna, bo obejmie edycję zdjęć, pomoc w tworzeniu różnych wizualizacji, transkrypcję mowy, tłumaczenia w czasie rzeczywistym, a także wiele innych zastosowań, jak to zresztą ma miejsce u konkurencji. By zaoferować jak najlepsze możliwości, firma współpracuje z innymi gigantami, takimi jak Google, Microsoft, MediaTek. Warto też wiedzieć, że Oppo zgłosiło już ponad 5000 patentów związanych ze sztuczną inteligencją, z czego około 70% dotyczy obrazowania AI. Jest więc na co czekać.