Kolejna wersja One UI 6 zapewni wiele świetnych funkcji

Samsung intensywnie wdraża aktualizację do One UI 6, nakładki opartej na Androidzie 14, ale jednocześnie już pracuje nad jej kolejną wersją. One UI 6.1 zapowiada się naprawdę ciekawie, bo możemy się spodziewać wielu świetnych funkcji.
Kolejna wersja One UI 6 zapewni wiele świetnych funkcji

Już wiemy, jakie nowości przygotował Samsung dla One UI 6.1

Na początku grudnia kolejne smartfony Samsunga dostały aktualizację do One UI 6, dostając ogrom ulepszeń, jednak następne nowości już na horyzoncie. Do sieci trafiły informacje dotyczące One UI 6.1, a więc następnej wersji nakładki producenta, która powinna trafić na rynek wraz z serią Galaxy S24 w styczniu przyszłego roku. Planowane funkcje oparte będą na sztucznej inteligencji, co mocno wiąże się z doniesieniami dotyczącymi kolejnych flagowców producenta.

Czytaj też: Fairphone 5 powinien stanowić przykład dla producentów smartfonów. Jego naprawa jest bajecznie prosta

Większość z nowości, jakie wyciekły, podobne są do tych, które Google wprowadziło w Pixelach 8. Urządzenia Galaxy dostaną możliwość generowania niestandardowych tapet oraz stosowanie efektów pogodowych i portretowych na ekranie blokady.

Sporo zmian znajdziemy też e edytorze obrazów, który stanie się teraz dużo potężniejszy. Będzie my mogli przenosić obiekty z jednego obrazu na drugi za pomocą prostego gestu przeciągnięcia i upuszczania czy rozszerzać kadry. W Notatkach pojawi się z kolei opcja podsumowywania w punktach długich tekstów.

Czytaj też: Windows 12 pojawi się szybciej, niż mogliśmy przypuszczać. Microsoft szykuje rewolucję

Samsung planuje też wykorzystać sztuczną inteligencję do pomocy w połączeniach. Tłumaczenie w czasie rzeczywistym, tłumienie szumów z otoczenia i transkrypcja połączeń. Południowokoreański gigant na tym nie poprzestanie, bo wedle doniesień, pojawić się mają ulepszenia w zakresie pracy akumulatora, dostosowania w animacjach i zapewne też inne zmiany, o których jeszcze nie wiemy.

Czytaj też: Nowy smartwatch? Huawei Watch GT 4 poleca się w świątecznej promocji i w nowych wariantach

Aktualizacja do OneUI 6 wciąż trwa, a modele, które dostały (lub dostaną) nową nakładkę, mogą też liczyć na OneUI 6.1. Jak już wspomniałam wcześniej, pierwszymi urządzeniami, które zostaną wzbogacone funkcjami opartymi na sztucznej inteligencji będą nadchodzące flagowce. Później Samsung zacznie wdrażać uaktualnienie dla kolejnych modeli. Biorąc pod uwagę fakt, jak sprawnie to idzie, użytkownicy urządzeń producenta nie będą musieli długo czekać.